X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Wojna Cywilizacji". Łamanie tabu kontrowersyjnymi ideologiami

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2020 08:00
- Następują procesy, w których pewne zachowania zaczynają być akceptowane. Warto przyjrzeć się temu mechanizmowi psychologicznemu, jak to się odbywa - stwierdził Filip Memches, publicysta. Gość audycji "Wojna Cywilizacji" krok po kroku wyjaśniał jak łamane są kolejne 
Audio
  • Filip Memches: (Wojna Cywilizacji/Polskie Radio 24)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Concept Photo.Shutterstock

- Mamy do czynienia z rewolucją instytucjonalną - instytucje wprowadzają rewolucje - ocenił prowadzący. Robert Tekieli przytoczył raport, z którego wynika, że Europejski Trybunał Praw Człowieka jest otoczony przez sieć organizacji pozarządowe finansowanych przez Georga Sorosa.

- Tu pojawia się pytanie o niezależność niektórych instytucji. (...) Tutaj jest pytanie o to, na ile instytucje, które mają orzekać i wydawać werdykty mogą być bezstronne jeśli w jakiś sposób zależą od bardzo zideologizowanych ośrodków - zastanawiał się Filip Memches.

Zdejmowanie tabu

Publicysta spojrzał na łamanie społecznych tabu i wprowadzanie nowych ideologii z perspektywy procesów psychologicznych. Zwrócił uwagę, że chodzi o porównywanie tych mechanizmów z perspektywy odbioru społecznego

- Mówimy tutaj o pewnym przyzwoleniu społecznych na pewne zachowania i mamy do czynienia z przekraczaniem kolejnych granic i łamaniem tabu - powiedział Memches. Dodał, że dzięki stopniowym procesom dochodzi do sytuacji, w której pewne zachowania są akceptowane.

W audycji był poruszony również m.in. temat eutanazji w Kanadzie.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] <<< Tu znajdziesz pozostałe audycje z cyklu: "Wojna Cywilizacji"

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Audycja: "Wojna cywilizacji"

Prowadzący: Robert Tekieli

Gość: Filip Memches, publicysta

Data emisji: 14.03.2020

Godzina emisji: 07.35

Polskie Radio 24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Europejska Karta Równości w Poznaniu. Tekieli: mamy do czynienia z rewolucją

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 13:21
- Tzw. taktyka salami, którą posługują się przedstawiciele LGBT działa i możemy za niedługo obudzić się w "gorącej wodzie". Poznań to kolejne miasto po Gdańsku i Warszawie, gdzie wspomniane środowisko podjęło próbę wprowadzenia swoich postulatów. Była to próba udana - powiedział Robert Tekieli, publicysta i komentator.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wojna Cywilizacji". Rozwój techniki jako źródło zagrożenia

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2020 08:00
- Inwigilacja, obracanie danymi obywateli, technologie rozpoznawania twarzy - to świat, w jakim żyjemy. Są miliony sposobów, żeby dowidzieć się, gdzie człowiek aktualnie się znajduje. Ludzka inwencja nie zna granic - powiedział Piotr Gociek, publicysta. Bohater audycji "Wojna Cywilizacji" opowiadał o tym, jakie niebezpieczeństwa dla współczesnego człowieka stwarza rozwój nauki.
rozwiń zwiń