X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Piotr Gociek: dla chrześcijanina nie ma łatwych dróg

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 08:00
- Kościół w swojej historii przechodził rozmaite zakręty i trudne lata. Mieliśmy schizmy, podwójnych papieży, gigantyczne erupcje przemocy (…). To niezwykle skomplikowane dzieje, ale zawsze chrześcijaństwo wychodziło na prostą, choć nigdy nie było gwarancji, że ta droga będzie łatwa - powiedział Piotr Gociek, publicysta. 
Audio
  • Piotr Gociek: Mieliśmy schizmy, podwójnych papieży. Gigantyczne erupcje przemocy (…) To niezwykle skomplikowane dzieje, ale zawsze chrześcijaństwo wychodziło jednak na prostą, a nigdy nie było gwarancji, że ta droga będzie łatwa. (Wojna Cywilizacji / PR24)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/MabelAmber

Zmierzamy ku cywilizacji śmierci - mówił Jan Paweł II. Atakowana jest rodzina, państwo narodowe, atakowany jest Kościół. 

Audycja z cyklu "Wojna Cywilizacji" była poświęcona atakom na Kościół i sekularyzacji, która przejawia się m.in. wyrzuceniem Boga z kultury. W audycji omówiono mechanizmy, które mają za zadanie Kościół zniszczyć, a na pewno osłabić. Sprawa dotyczy m.in. naszych dzieci poddawanych indoktrynacji, ale też zjawisk obserwowanych w samym Kościele.

Prowadzący audycję Robert Tekieli przywołał przykład zza naszej zachodniej granicy. - Milion niemieckojęzycznych kobiet chce kapłaństwa i nowej mszy świętej. Chodzi o Kościół katolicki - relacjonował publicysta. Pytał swojego gościa, czy obserwując powszechną, postępującą sekularyzację Europy, mamy do czynienia z "ostatecznym rozwiązaniem kwestii Kościoła".

Piotr Gociek przypomniał, że "Kościół w swojej historii przechodził rozmaite zakręty i trudne lata".

- Mieliśmy schizmy, podwójnych papieży. Gigantyczne erupcje przemocy (…). To niezwykle skomplikowane dzieje, ale zawsze chrześcijaństwo wychodziło jednak na prostą, a nigdy nie było gwarancji, że ta droga będzie łatwa. Bo nie ma łatwych dróg dla chrześcijanina - przestrzegał publicysta. - W oceanie desperacji i pesymizmu powinniśmy zerkać w przód i szukać przebłysków na lepsza przyszłość. Nie wiemy, co ta przyszłość nam przyniesie. W tej dalekiej perspektywie wszystko się skończy dobrze - dodał.

Więcej w nagraniu.

Audycja: "Wojna cywilizacji"

Prowadzący: Robert Tekieli

Gość: Piotr Gociek

Data emisji: 08.02.2020

Godzina emisji: 07.35

Polskie Radio 24/tb


Czytaj także

"Wojna cywilizacji". Temat aborcji w kampanii wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 08:11
- Czasem zachowanie w jakiejś sprawie na pewien czas "status quo" otwiera możliwość ku zmianie w przyszłości. Natomiast podnoszenie ciśnienia, pewnego rodzaju histeria może spowodować awanturę, która przyniesie skutki przeciwne - mówił w Polskim Radiu 24, w kontekście pomysłów dotyczących zmian w prawie aborcyjnym, publicysta Filip Memches.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wojna cywilizacji". Przemysł aborcyjny a kształtowanie społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 08:13
- Kto ma władzę ten dyktuje standardy moralne, jak np. w przypadku aborcji w Kanadzie. Zostały ustanowione takie standardy moralne i społeczne, że ci radykałowie są pełnoprawnymi uczestnikami debaty - powiedział publicysta Filip Memches na antenie Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń