X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rafał Ziemkiewicz: pojawia się trend mówiący, że rodzinę trzeba zniszczyć i rozbić

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 10:12
– Jeśli dla zachodniej lewicy źródłem zła jest to, że istnieje mężczyzna i kobieta, to wyrazem tego zła jest, zgodnie ze wskazanym założeniem, rodzina. Rodzice są tym, czym dla Stalina byli kułacy – powiedział w audycji "Wojna cywilizacji" Rafał Ziemkiewicz, publicysta tygodnika "Do Rzeczy".
Audio
  • 13.04.19 Rafał Ziemkiewicz: mamy do czynienia z szaleńczym zamachem na naturę.
Rafał Ziemkiewicz Rafał Ziemkiewicz
Rafał Ziemkiewicz Rafał ZiemkiewiczFoto: PR24/TB

Punktem odniesienia do rozmowy z Rafałem Ziemkiewiczem były wnioski, do jakich doszli badacze z Uniwersytetu Południowej Georgii. Według nich Kazimierz Pułaski, polski i amerykański bohater walk o wolność, był kobietą. Dowód w sprawie mają stanowić badania szkieletu i DNA Pułaskiego. Gość Polskiego Radia 24 określił sprawę jako "piramidalny absurd".

– Jest on tak porażający, że w głowie się nie mieści. Przez 150 lat nie wiedziano, gdzie jest pochowany Kazimierz Pułaski. Znaleziono w końcu jakąś trumnę i stwierdzono, że jest w niej jego szkielet. 14 lat badali go amerykańscy naukowcy, by stwierdzić, że jest to kobieta. Cały idiotyzm jest w tym, że pokazuje jaki nastrój panuje w światku naukowym. Próbowano już udowadniać, na zerowych podstawach źródłowych, że Maria Konopnicka, matka ośmiorga dzieci, porządna kobieta i patriotka, była lesbijką – zaznaczył Rafał Ziemkiewicz.

Ponadto w audycji publicysta odniósł się także do prób stworzenia we współczesnym świecie pojęcia trzeciej płci, zaburzeń tożsamości płciowej oraz społecznych skutków zmiany ról kobiet i mężczyzn.

– Najnowszym trendem na świecie jest to, że zło bierze się z tego, iż ludzie są mężczyznami albo kobietami. Twierdzi się, że trzeba to zlikwidować. To szaleńczy zamach na naturę. Najbardziej tragiczna jest sytuacja małych dzieci. Chirurgicznie zmienia się im płeć, często na podstawie dziecięcej zachcianki, która za kilka miesięcy może się odwrócić. Jeżeli dziecko jest bez przerwy poddawane popkulturowemu przekazowi, że nie ma chłopca i dziewczynki, a wszyscy są gdzieś po środku, to jego poczucie ulega rozmyciu – wskazał.  

Rafał Ziemkiewicz stwierdził, że wśród zachodniej lewicy panuje trend mówiący, że źródłem zła jest istnienie kobiet i mężczyzn. – Zgodnie z tym założeniem, wyrazem tego zła jest rodzina. Rodzice są tym, czym dla Stalina byli kułacy. Rodzinę trzeba zniszczyć i rozbić, taki jest trend – dodał dziennikarz.

Audycję "Wojna cywilizacji" prowadził Robert Tekieli.

Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 13.04.2019

Godzina emisji: 7.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Gruszczyński: dzisiaj kiedy rodzice są zabiegani, dzieci pochłania świat wirtualny

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2018 10:00
- Kiedyś ojciec był głową rodziny i on pracował. Matka, jeśli nie musiała, nie szła do pracy. Decydowała się na to wtedy, kiedy chciała – mówił w Polskim Radiu 24 Michał Gruszczyński, historyk i varsavianista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Ziemkiewicz: karta LGBT+ przykładem "małpowania" prymitywnych wzorców z Zachodu

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 09:18
– To, co proponuje pan Trzaskowski, jest w wielu punktach sprzeczne z konstytucją – powiedział publicysta Rafał Ziemkiewicz. Odniósł się w ten sposób do podpisanej przez prezydenta Warszawy deklaracji LGBT+.
rozwiń zwiń