X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jarosław Guzy: Mińsk chce, by Polska wyhamowała obecną politykę wobec Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 21:56
- Łukaszence zależy na tym, żeby Polska wyhamowała swoją obecną politykę wobec Białorusi. Nie przypadkiem wspomina dobre czasy sprzed wyborów prezydenckich, kiedy również ze strony Polski były czynione gesty pod jego adresem - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej. Gościem audycji była także dr Agnieszka Bryc z UMK w Toruniu. 
Aleksander Łukaszenka
Aleksander ŁukaszenkaFoto: ToskanaINC/ Shutterstock

Aleksander Łukaszenka podczas narady dotyczącej polityki zagranicznej Białorusi stwierdził, że Mińsk nigdy nie wypominał "okupacji znacznej części terytorium Białorusi przez Polskę w latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku".

- Ale najwyraźniej nadszedł czas, aby powrócić do tego tematu i szczegółowo go przestudiować z udziałem historyków i politologów, co, nawiasem mówiąc, już zaczęliśmy robić - powiedział białoruski prezydent.

forum Białoruś protest 1200.jpg
"Białorusini nie ulegną tej propagandzie". Ekspert ds. wschodnich o podsycaniu antypolskich nastrojów przez Łukaszenkę

- Nie można zamilczeć tego, w jaki sposób traktowana jest mniejszość polska i protestujący na Białorusi. Natomiast z drugiej strony mamy całą serię oszczerstw i prowokacji. Żaden rząd nie reaguje nadmiernie na tego typu prowokacje, ponieważ dałby się wciągnąć w grę, której nie chce być częścią. Naszą reakcją może być poczekanie na konkretne działania władz w Mińsku - podkreśliła Agnieszka Bryc. 


Posłuchaj
25:19 PR24_mp3 2021_04_06-20-32-56.mp3 dr Agnieszka Bryc i Jarosław Guzy o relacjach polsko-białoruskich (Kontrapunkt)

 

Jarosław Guzy z kolei zaznaczył, że "Łukaszence zależy na tym, żeby Polska wyhamowała swoją politykę wobec Białorusi - taką, jaką obecnie prowadzi". - Nie przypadkiem wspomina on dobre czasy sprzed wyborów prezydenckich, kiedy ze strony Polski i całego Zachodu były czynione gesty pod jego adresem. Ale okazało się, że polityka ze strony Łukaszenki była oszustwem i manewrem, który miał mu pomóc w negocjacjach z Putinem - stwierdził ekspert.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"Kontrapunkt"

Prowadził: Paweł Lekki

Goście: Jarosław Guzy (PAP), dr Agnieszka Bryc (UMK)

Data emisji: 06.04.2021

Godz. emisji: 20.35

PR24

Czytaj także

Aleksander Łukaszenka: Polska prowadzi "brudną grę" wobec Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 14:19
"Ostatnią kroplą" w stosunkach Białorusi z Polską nazwał we wtorek Alaksander Łukaszenka "próby heroizacji bandytów i przestępców wojennych". Na naradzie dotyczącej polityki zagranicznej ocenił, że Polska prowadziła wobec jego kraju podwójną grę.
rozwiń zwiń