X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sankcje UE wobec Rosji. Ekspert: Rosjanie nazywają je "sankcyjkami"

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 21:17
- Powinniśmy widzieć, jaką optykę mają Rosjanie względem sankcji. Mówią, że z takimi "sankcyjkami" doskonale sobie poradzą i nie jest to wielki problem dla Rosji - oceniła w Polskim Radiu 24 kolejne ograniczenia personalne nałożone na cztery osoby z otoczenia Władimira Putina dr Agnieszka Bryc. Gościem audycji "Kontrapunkt" był także dr hab. Kamil Zajączkowski.
Unia Europejska nałożyła kolejne sankcje na Rosję
Unia Europejska nałożyła kolejne sankcje na RosjęFoto: shutterstock/maradon 333

Szefowie dyplomacji 27 krajów Unii Europejskiej wyrazili zgodę na nałożenie kolejnych sankcji na Rosję. Mają one związek z aresztowaniem i skazaniem Aleksieja Nawalnego. W rezultacie ograniczenia zostały nałożone na cztery kolejne osoby z otoczenia Władimira Putina. Sprawę natychmiast skomentowały zachodnie media. We Francji oceniają uzgodnione sankcje wobec Rosji jako minimalne i symboliczne. Nie wykluczają, że nowy prezydent USA Joe Biden może zachęcić UE do większego zdecydowania wobec Kremla.

polskie radio 24 przemysław żurawski vel grajewski 1200.jpg
Żurawski vel Grajewski: gdyby sankcje UE na Rosję były lepiej wymierzone, wpłynęłyby na decyzję Kremla

"Sankcyjki"

Dr Agnieszka Bryc powiedziała, że na Rosji takie działania nie robią żadnego wrażenia. Jej zdaniem bardziej dotkliwe byłyby sankcje wymierzone w oligarchów bądź gospodarkę. - Powinniśmy widzieć, jaką optykę mają Rosjanie względem sankcji. Mówią, że z takimi „sankcyjkami” doskonale sobie poradzą i nie jest to wielki problem dla Rosji - powiedziała.

- To, czego boją się Rosjanie, to wprowadzenie sankcji nacelowanych w źródła finansowania reżimu. Chodzi m.in. o oligarchów, którzy finansują „wyżywienie” systemu, a także o gospodarkę. Wiemy doskonale, w co uderzać, ale wiecznie Zachód rozbija się o problem braku spójności wewnętrznej. Jest to problem państw członkowskich, które nie godzą się na to, aby odpowiedzieć w sposób radykalny - oceniła.

Czytaj także:

Podobnego zdania jest dr hab. Kamil Zajączkowski. Gość Polskiego Radia 24 zaznaczył, że są one ponownie symboliczne i nie będą miały większego znaczenia. - Sankcje nie są żadnym zaskoczeniem. Każdy, kto analizuje stosunki między Unią i Rosją, zdawał sobie sprawę, że jeżeli będą sankcje, to personalne. One nie dotyczą tych osób, którymi można dotknąć Putina i jego otoczenie - powiedział.

- Są one ponownie symboliczne. Tak samo jak było do tej pory. Są przede wszystkim odpowiedzią UE na ostatnią wizytę Borrella w Moskwie. Nie spodziewałbym się mimo różnych postulatów, żeby te sankcje objęły zdecydowanie większą liczbę osób - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

Posłuchaj
24:37 PR24_mp3 2021_02_23-20-32-58.mp3 Dr Agnieszka Bryc i dr hab. Kamil Zajączkowski o sankcjach UE wobec Rosji ("Kontrapunkt")

***

Audycja"Kontrapunkt"

Prowadził: Paweł Lekki

Goście: dr Agnieszka Bryc (UMK), dr hab. Kamil Zajączkowski (UW)

Data emisji: 23.02.2021

Godz. emisji: 20.33

dz

Czytaj także

Wójcik: chcemy, by TSUE zbadał powiązanie praworządności z funduszami UE

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 09:57
– Chcemy, żeby Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej rozstrzygnął kwestię, czy jest podstawa prawna do tego, żeby tego rodzaju mechanizm przyjmować. Przypomnę, chodzi o mechanizm łączący praworządność ze środkami unijnymi. Uważamy, że takiej podstawy prawnej nie ma – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Michał Wójcik z Solidarnej Polski, minister w kancelarii premiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niedające żadnych skutków". Francuskie media o sankcjach UE wobec Rosji

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 10:45
Francuskie media oceniają uzgodnione przez szefów dyplomacji krajów UE sankcje wobec Rosji jako minimalne i symboliczne. Nie wykluczają, że nowy prezydent USA Joe Biden może zachęcić UE do większego zdecydowania wobec Kremla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wahanie się USA sygnałem dla Rosji". Kuźmiuk o kontynuacji budowy Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 15:35
- Projekt Nord Stream 2 jest rosyjsko-niemiecki, uczestniczy w nim kraj należący do UE, który zobowiązał się do przestrzegania solidarności energetycznej w ramach Unii Europejskiej, a my rozmawiamy o ewentualnych sankcjach USA, kraju spoza wspólnoty, który próbuje się upominać o interesy krajów UE i z nią stowarzyszonych - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Kuźmiuk, eurodeputowany (PiS).
rozwiń zwiń