X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Guzy: Rosja liczy się wyłącznie z silnymi, a UE nie wiadomo, czy jest silna, czy jest słaba

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 21:33
- 90% myśli strategów Kremla zajmuje sytuacja wewnętrzna i pewne ruchy są podporządkowane tej sytuacji wewnętrznej, łącznie z pewnymi agresywnymi krokami na arenie zewnętrznej - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy z Polskiej Agencji Prasowej. Gościem audycji był również dr Adam Eberhardt, dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich. 
Kreml
KremlFoto: Viacheslav Lopatin/ Shutterstock

Tematem audycji były relacje Rosji z Unią Europejską.

kreml rosja 1200.jpg
Relacje Rosji z Unią Europejską uległy znacznemu pogorszeniu

Komentując stosunki Unii z Rosją, Jarosław Guzy zwrócił uwagę na niezmienność celów polityki rosyjskiej. - Niezmienne są cele Kremla - trzymanie pod kontrolą społeczeństwa, które Putin wykreował (...), z drugiej strony to jest kwestia polityki odzyskiwania pozycji w polityce międzynarodowej - ocenił ekspert.  


Posłuchaj
24:26 _PR24_AAC 2021_02_16-20-33-25.mp3 Jarosław Guzy: Rosja liczy się wyłącznie z silnymi, a Unia Europejska nie wiadomo czy jest silna, czy jest słaba ("Kontrapunkt/PR24")

 

- Zastraszanie jest lubianą taktyką władz rosyjskich, które liczą, że świat zachodni cofnie się zawsze o krok. Federacja Rosyjska nigdy nie lubiła Unii Europejskiej jako takiej, nie lubiła podejścia technokratycznego, które domagało się od Rosji wypełniania konkretnych rzeczy - wskazał Eberhardt. 


- Rosja liczy się wyłącznie z silnymi, a Unia Europejska nie wiadomo, czy jest silna, czy jest słaba - dodał Guzy. 

Odnosząc się do możliwości nałożenia nowych sankcji na Rosję, ekspert OSW uznał, że najbardziej prawdopodobne są delikatne zmiany tych obecnie istniejących. - Nie wiem, w jakim stopniu kolejne sankcje będą możliwe, wydaje mi się, że będą możliwe w tym aspekcie najmniej kontrowersyjnym, być może dodaniu kilku nazwisk na listę sankcyjną - ocenił. Eberhardt podkreślił jednocześnie konsekwencję polityki sankcyjnej UE, którą zapoczątkowała agresja Rosji na Ukrainę. - Sankcje nałożone przed siedmiu laty, po agresji na Ukrainę, one ciągle obowiązują - wskazał. 


Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Kontrapunkt"

Prowadził: Paweł Lekki

Goście: Jarosław Guzy (Polska Agencja Prasowa), dr Adam Eberhardt (dyrektor OSW)

Data emisji: 16.02.2021

Godz. emisji: 20.33

kb

Czytaj także

Budowa Nord Stream 2. Budzisz: nie ma możliwości jej zablokowania

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 15:30
- Wydaje mi się, że jesteśmy przed fazą negocjacji, jeśli chodzi o stanowisko USA w sprawie Nord Stream 2. Prezydent Niemiec Steinmeier, który wygłosił dość skandaliczne tezy w swoim wywiadzie dla "Rheinische Post", powiedział w tym samym wywiadzie, że rozmowy z Amerykanami na temat przyszłości Nord Stream nie zaczęły się - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert ds. wschodnich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Relacje niemiecko-rosyjskie. Michałowski: przypomina mi to pakt Ribbentrop-Mołotow

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 15:06
- Przypomina mi to trochę most z 1939 roku Ribbentrop-Mołotow. Oni także się tak najpierw szanowali, później zażynali a ofiarą padła Polska. U pana prezydenta Niemiec nie wybrzmiało, że cała Europa padła ofiarą tych dwóch hegemonów - powiedział o relacjach Niemców z Rosją w kontekście wypowiedzi Franka Steinmeiera Andrzej Michałowski, opozycjonista z czasów PRL. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli także Andrzej Rozpłochowski i Jan Rulewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowa Nord Streamu 2. Jan Parys: Niemcy w ten sposób zasilają zbrojenia rosyjskie

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2021 15:30
- Powstaje pytanie, czy nowy parlament USA zareaguje dostatecznie ostro, co zrobi, gdy Nord Stream będzie uruchomiony. Już jest bardzo blisko do jego ukończenia. Być może Ameryka okaże się bezradna wobec tej rosyjsko-niemieckiej współpracy - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Parys, były minister obrony narodowej.  
rozwiń zwiń