X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wizyta szefa europejskiej dyplomacji w Rosji. Dr Bryc: nie był zorientowany w sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 21:49
- Josep Borrell zna się na flance południowej UE, czyli na zaangażowaniu Unii w regionie Morza Śródziemnego. Natomiast od samego początku kompletnie nie był zorientowany w problematyce wschodniej. Uczył się jej niejako od podstaw. Miał trochę czasu na to, by nauczyć się tego, jak prowadzi się politykę na Wschodzie i na czym polega specyfika relacji z Rosją - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 dr Agnieszka Bryc, politolog. Gościem audycji był również dr hab. Kamil Zajączkowski z Uniwersytetu Warszawskiego.
Josep Borrell
Josep BorrellFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET / POOL

- Pokutuje to, co jest wiecznym problemem UE, czyli zderzenie dwóch podejść do Rosji: takiego doświadczonego i bardzo realistycznego państw Europy Środkowej i Wschodniej, które przestrzegały, że wyjazd to nie jest najlepszy pomysł, bo Rosjanie odbiorą to jako nagrodę - oceniła dr Bryc.

WaszczykowskiPR24AK.jpg
"Błędy, zaniechania i naiwności". Waszczykowski o wizycie szefa dyplomacji UE w Moskwie

- Borrell pojechał do Moskwy z przesłaniem, że dialog jest ważny, pomimo tego, iż państwa bałtyckie, Polska, ostrzegały, że Rosja, Putin mogą to wykorzystać - dodał dr hab. Kamil Zajączkowski. 

Jak podkreśliła dr Bryc, Borrello uległ z kolei takiemu podejściu mocno zachodnioeuropejskiemu, w którym ciągle są pozostałości myślenia, że dialog należy prowadzić bez względu na okoliczności. - W tym przypadku ta reguła się nie sprawdza, ponieważ Rosjanie taki bezwarunkowy dialog odbierają jako słabość, okazję do pokazania swojej siły. Niestety tego doświadczył szef unijnej dyplomacji. Mam nadzieje, że wyciągnie z tego wnioski - dodała.   

Czytaj także:

- To, co mogliśmy zaobserwować kilka dni temu, Unii Europejskiej nie zdarza się po raz pierwszy. To było dosyć widowiskowe, upokorzenie Unii można było bardzo mocno zauważyć. Natomiast nie ukrywajmy, że w UE nie ma dzisiaj jednej spójnej polityki wobec Rosji. Są dwie szkoły - przypomniał prof. Zajączkowski.   

Posłuchaj
25:09 _PR24_AAC 2021_02_09-20-33-04.mp3 Eksperci o wizycie Josepa Borrella w Moskwie ("Kontrapunkt")
- Zgadzam się, że trzeba rozmawiać z Rosją, ale trzeba być na takie spotkanie przygotowanym - podsumował prof. Zajączkowski. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Kontrapunkt"

Prowadził: Paweł Lekki

Goście: dr hab. Kamil Zajączkowski (UW), dr Agnieszka Bryc (UMK)

Data emisji: 09.02.2021

Godz. emisji: 20.33

kmp