X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Talaga: dla Rosji Donbas jest zbyt korzystny politycznie, by się stamtąd wycofać

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 21:31
- Rosja zbyt wiele tam zainwestowała, choćby w wyszkolenie i wyposażenie tych sił plus wysłanie swoich żołnierzy, by ot tak, bez powodu je wycofywać - ocenił Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute. - Państwo rosyjskie chciałoby sprawować nad terytorium Ukrainy efektywną kontrolę za pomocą wschodnich regionów - dodał Krzysztof Nieczypor (Ośrodek Studiów Wschodnich).
Prorosyjscy separatyści ostrzelali sanitariuszy z granatników i karabinów maszynowych
Prorosyjscy separatyści ostrzelali sanitariuszy z granatników i karabinów maszynowychFoto: Photo-Pol/ Shutterstock

Prorosyjscy bojownicy ostrzelali pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy w Donbasie. Nastąpiło to tuż po tym, jak weszło w życie porozumienie dotyczące całkowitego wstrzymania ognia na wschodzie Ukrainy.

Posłuchaj
24:58 Kontrapunkt 28 lipiec 2020 20_33_05.mp3 Eksperci o sytuacji na Ukrainie (Polskie Radio 24/Kontrapunkt)

CZYTAJ RÓWNIEŻ
ukraina żołnierze walka miejska free shutt 1200.jpg
Ekspert: trzeba się przyzwyczaić do zrywania rozejmów w Donbasie

"Rosja chce sprawować kontrolę nad decyzjami politycznymi w Kijowie"

Krzysztof Nieczypor (Ośrodek Studiów Wschodnich) skomentował, że "to chyba jedno z najkrócej trwających zawieszeń broni na Donbasie". - Trwało dosłownie 20 minut - podkreślił. - Myślę, że jakiekolwiek próby rozwiązania tego konfliktu, bez próby rozwiązania jego komponentu politycznego, nie będą dawały żadnych rezultatów - dodał.

Ekspert uważa, że "państwo rosyjskie chciałoby sprawować efektywną kontrolę nad terytorium Ukrainy za pomocą wschodnich regionów, które miałyby mieć specjalny status w ramach państwa ukraińskiego". - W ten sposób Moskwa mogłaby sprawować kontrolę nad decyzjami politycznymi, które podejmowane byłyby w Kijowie, ale tak naprawdę przez decydentów na Kremlu - zaznaczył. - Od kilku tygodni wiadomo, że ten spór będzie miał charakter zamrożonego, trwałego konfliktu - uważa gość PR24.

Czytaj więcej:

"Donbas jest korzystny dla Rosji"

- Rozejm sam w sobie nie jest żadną wartością, bo jest zacementowaniem status quo, co jest niesprawiedliwe, niekorzystne i nie do przyjęcia. Rozejm może być tylko wtedy efektywny i godny uwagi, gdy będzie prowadził do czegoś głębszego - wskazał Andrzej Talaga. - Nie upatrywałbym nadziei, że zawieszenie broni, to przyszłe, czy jeszcze kolejne, będzie trwałe. Bo trwałość oznaczałaby przyznanie statusu paraniepodległości tym ziemiom - wskazał Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute.

Gość PR24 dodał, że "nie wyobraża sobie wycofania stamtąd sił rosyjskich, całkowitego rozbrojenia sił separatystycznych". - Rosja zbyt wiele tam zainwestowała, choćby w wyszkolenie i wyposażenie tych sił, plus wysłanie swoich żołnierzy, by ot tak, bez powodu wycofywać je z Donbasu - mówił. Dodał, że dla Moskwy "Donbas jest korzystny", ponieważ "daje niebywałe pole manewru do wszelkich możliwych przyszłych rozwiązań".

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Kontrapunkt"
Prowadził: Paweł Lekki
Goście: Andrzej Talaga (Warsaw Enterprise Institute), Krzysztof Nieczypor (Ośrodek Studiów Wschodnich)
Data emisji: 28.07.2020
Godzina emisji: 20.33

ms


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja wydała mieszkańcom Donbasu kilkaset tysięcy paszportów

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 16:12
Rosjanie wydali 200 tys. swoich paszportów mieszkańcom Donbasu. Poinformował o tym przedstawiciel ukraińskiego rządu odpowiedzialny za terytoria okupowane.
rozwiń zwiń