X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Artur Wróblewski: Iran buduje atmosferę strachu

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 20:32
- Iran lekko łamie porozumienie, aby wywrzeć presję na kraje, które jeszcze przestrzegają porozumienia nuklearnego. Dalsze przekraczanie poziomu wzbogacania uranu jest dla tego kraju bardzo ryzykowne - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Talaga z Warsaw Enterprise Institute.
Audio
  • 09.07.2019 Andrzej Talaga i Artur Wróblewski mówią o sytuacji w Iranie
Agencje: Iran nie jest w stanie wyprodukować broni atomowej
Agencje: Iran nie jest w stanie wyprodukować broni atomowejFoto: Shutterstock

Gościem "Kontrapunktu" był również Artur Wróblewski (Uczelnia Łazarskiego), który również uważa, że Iran celowo buduje atmosferę strachu poprzez zwiększanie poziomu uranu - Iran niewątpliwie straszy. Reżim też potrzebuje sukcesu gospodarczego, ponieważ ludzie mogą się zbuntować. Porozumienie z 2015 r. ograniczało wzbogacanie uranu tylko do roku 2031. Prezydent Trump chce trwale pozbawić Iran możliwości pozyskania broni atomowej - powiedział.

Zdaniem Wróblewskiego złe relacje amerykańsko-irańskie są dobre dla Izraela i to właśnie ten kraj ma te relacje celowo psuć - Bez zrozumienia intencji Izraela nie zrozumiemy zamieszania na Bliskim Wschodzie. Benjamin Netanjahu wie, że musi wygrać wybory, bo jak nie to pójdzie do więzienia z powodu ciążących na nim zarzutów. Afera irańska jest rozpętana częściowo właśnie przez Netanjahu. Trzeba pytać kto wyciągnie z tego największe korzyści - zauważył.

Andrzej Talaga zwrócił uwagę, że broń nuklearna wiąże się obecnie dla Iranu z dużym ryzykiem - Pytanie czy Iran chce posiadać broń nuklearną. Ryzyko posiadania takiej broni dla tego kraju jest zbyt wysokie. To ryzykowna gra. Sankcje amerykańskie obejmują wszystkie firmy, które chciałyby robić interesy z Iranem na terenie USA. Działają również sankcje europejskie na ten kraj. Obecnie nie ma możliwości broni nuklearnej - stwierdził.

Zdaniem rozmówcy należy zwrócić uwagę nie tylko na samą broń nuklearną, ale przede wszystkim na potencjał rakietowy Iranu. - Iran jest w stanie wykonać zabójczą salwę rakietową w promieniu nawet 2000 km. Trzeba rozbroić go rakietowo, ale nie ma przyzwolenia międzynarodowego na to, aby walczyć z programem rakietowym, bo ma do tego prawo każde państwo. Nie możemy zakładać z całą pewnością, że Iran w ogóle chce budować broń nuklearną - podkreślił Talaga.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Prezydent Iranu: Teheran nie ugnie się pod wywieraną przez USA presją gróźb i upokorzeń

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Paweł Lekki.

Polskie Radio 24/pkr

---------------------

Data emisji: 09.07.2019

Godzina emisji: 20.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak