X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

UE wyklucza dalsze negocjacje z Londynem ws. umowy o Brexicie

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 22:05
Kanclerz Niemiec Angela Merkel wykluczyła na wtorkowym spotkaniu z brytyjską premier Theresą May w Berlinie możliwość ponownego otwarcia negocjacji z Londynem na temat proponowanej umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. O sprawie mówili goście audycji Kontrapunkt: Olga Doleśniak-Harczuk z Gazety Polskiej oraz prof. Piotr Madajczyk z Polskiej Akademii Nauk.
Audio
  • 11.12.18 UE wyklucza dalsze negocjacje z Londynem ws. umowy o Brexicie
Angela Merkel i Theresa May
Angela Merkel i Theresa MayFoto: PAP/EPA/FOCKE STRANGMANN

- Jeżeli się przyjrzeć wcześniejszym reakcjom na Brexit w Niemczech, można się dziwić że brytyjska premier miała jakiekolwiek oczekiwania. Niemiecka gospodarka nie poniesie z tego powodu zbyt wielkich szkód. Pod względem politycznym, również nie było zbyt wielu emocji. To oczywiście problem, ale traktowany w Europie jako wyzwanie, na które trzeba odpowiedzieć zwiększeniem integracji. Trudno było oczekiwać, że Berlin wykona jakiekolwiek dodatkowe gesty dla premier May - mówił prof. Madajczyk.

- Brytyjczycy słyną z niepokorności i z tego, że zawsze chcieli stanowić przeciwwagę dla tandemu francusko-niemieckiego. Kontakty pomiędzy Londynem a Waszyngtonem były też zawsze bardzo ważne i znajdowało to potwierdzenie również w tym, jak działała Unia Europejska. Często spotykam się ze stwierdzeniem, że Angela Merkel nie zabiegała o to, aby nie było Brexitu. Wydaje się, że Niemcom nie zależy specjalnie żeby zatrzymać Wielką Brytanię - powiedziała Olga Doleśniak-Harczuk.

Na czwartek Donald Tusk zwołał szczyt UE ws. Brexitu. Szef Rady Europejskiej stwierdził, że nie ma mowy o renegocjacji porozumienia UE z W. Brytanią, podkreślając, że jest gotów rozmawiać o tym, jak ułatwić Brytyjczykom ratyfikację umowy.

Więcej w całej audycji.

Kontrapunkt prowadził Paweł Lekki. 

PR24/PAP

___________________

Data emisji: 11.12.18

Godzina emisji: 20:35

Zobacz więcej na temat: Brexit Niemcy Unia Europejska