X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Debata społeczno-gospodarcza: jaki będzie 2019 rok na rynku pracy? 

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 21:27
- Czuję podskórnie, że 2019 rok będzie nieprzewidywalny na rynku pracy - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz z SGH. Gośćmi Debaty społeczno-gospodarczej byli również Monika Fedorczuk z Konfederacji Lewiatan, Andrzej Kubisiak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego i Arkadiusz Pączka z Pracodawców RP. 
Audio
  • 12.01.19 Debata społeczno-gospodarcza: Jaki będzie 2019 rok na rynku pracy? 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

- Na rynku brakuje wykwalifikowanych pracowników. Mamy, co prawda duży strumień migracyjny z Ukrainy, ale jest to niewystarczające. Duża część polskich specjalistów jest za granicą, w Wielkiej Brytani czy Niemczech i nie zapowiada się, aby mieli oni wrócić do kraju - skomentowała Monika Fedorczuk - Możemy próbować ich ściagnąć, ale pytanie na ile te działania będą efektywne - dodała.

- Główne bariery, na które zwracają dziś pracodawcy, to elementy związane z dostępnością kadr i kosztami pracy. Jednak w Polsce mamy nadal duże rezerwy kadrowe, ale są one niewykorzystane. Natomiast przez najbliższe dwie dekady, sytuacja na rynku pracy będzie związana z wchodzeniem na rynek kolejnych roczników niżu demokratycznego - powiedział Andrzej Kubisiak.

- Jeżeli pracownik boi się powiedzieć, że zachorował na jedną z chorób przewlekłych, to jest to patologia. Dziś można go przesunąć do innych zadań lub dać możliwość pracy zdalnej, by był aktywny na rynku pracy, niestety dotyczy to raczej tylko dużych firm - komentował Arkadiusz Pączka.

- Relacja pracodawaca-pracobiorca musi mieć pewne warunki funkcjonowania. Dziś są one bardzo zmienne. Jako przedsiębiorcy i pracownicy mamy permanentną niepewność w relacjach z władzami. W krótkim czasie zmieniają się warunki funkcjonowania lub rozwijania biznesu. Czuję podskórnie, że 2019 rok będzie nieprzewidywalny - powiedział dr Artur Bartoszewicz.

Więcej w całej audycji.

Debatę społeczno-gospodarcza prowadziła Anna Grabowska.

PR24

______________________

Data emisji: 12.01.19

Godzina emisji: 18:05

Zobacz więcej na temat: polityka praca społeczeństwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak