X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Debata PR24. Brytyjski parlament zaakceptuje porozumienie ws. Brexitu?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 19:02
- Powinniśmy się nastawiać, w podstawowym wariancie, na brak umowy ws. Brexitu - ocenił w Debacie Polskiego Radia 24 dr Przemysław Biskup z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Na naszej antenie o porozumieniu między Londynem a Unią Europejską oraz szansach na jego ratyfikację przez brytyjski parlament, mówili również dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych, prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i dr Ryszard Żółtaniecki z Collegium Civitas. 
Audio
  • 1.12.18 Debata PR24. Brytyjski parlament zaakceptuje porozumienie ws. Brexitu?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Przywódcy państw i rządów 27 krajów UE na szczycie w Brukseli 25 listopada zatwierdzili umowę w sprawie Brexitu i deklarację polityczną dotyczącą przyszłych relacji obu stron. Dokument w tej sprawie wymaga teraz zatwierdzenia przez Parlament Europejski i parlament brytyjski.

Głosowanie w brytyjskim parlamencie w sprawie umowy zaplanowane jest na 11 grudnia. Sprzeciw wobec obecnego kształtu porozumienia zapowiedziała nie tylko opozycja, ale nawet około 100 posłów rządzącej Partii Konserwatywnej. Jeśli deklaracje te się spełnią, projekt porozumienia przepadnie, a rząd będzie miał 21 dni na przedstawienie planu dalszego działania.

- To, co obserwujemy w Wielkiej Brytanii, spór między zwolennikami i przeciwnikami Brexitu, to element gry negocjacyjnej w polityce wewnętrznej i zewnętrznej. Myślę, że na końcu padnie w parlamencie sakramentalne "tak" i będziemy mieć do czynienia z miękkim Brexitem - komentował na naszej antenie dr Ryszard Żółtaniecki. - Jest dużo niebezpieczeństw związanych z Brexitem bez umowy z UE. Zwłaszcza dla Wielkiej Brytanii. Ale mam nadzieję, że politycy brytyjscy pójdą po rozum do głowy i poprą umowę. Nawet jeżeli część z nich, słusznie, uważa, że to niedobry dla Londynu "deal". Jednak jest tak, że konsekwencje dla Wielkiej Brytanii będą większe w przypadku niepodpisania złej umowy niż zaakceptowania tego, co leży na stole - dodawała dr Małgorzata Bonikowska. 

Zdaniem prof. Kazimierza Kika, "Wielka Brytania była skazana na odejście z UE od chwili wejścia do Wspólnoty". - Unia Europejska idzie w zupełnie innym kierunku niż widzi to Londyn. Unia chce się zamknąć w sobie, zmierza w stronę federacji. Brytyjczycy nigdy nie zgodzą się na tak dużą integrację - wskazywał politolog. 

Dr Przemysław Biskup z kolei ocenił, że "powinniśmy się nastawiać, w podstawowym wariancie, na brak umowy ws. Brexitu". - Myślę, że umowa, która została wynegocjowana i czeka na ratyfikację, jest bardzo korzystna dla strony unijnej i autentycznie niekorzystna dla Brytyjczyków - komentował gość PR24. 

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu była Anna Grabowska.

Polskie Radio 24/PAP/zz

----------------------------

Data emisji: 1.12.18

Godzina emisji: 18.05

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Burmistrz Londynu dla Polskiego Radia: Londyn straci na Brexicie, potrzebujemy Polaków

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 19:43
Burmistrz Londynu Sadiq Khan mówi Polskiemu Radiu, że miasto straci na Brexicie. Zwraca uwagę, że brytyjska stolica, od dawna oparta w dużym stopniu na pracy i wkładzie kulturalnym imigrantów, ucierpi, jeśli Polacy przestaną tu przyjeżdzać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"El Pais": Madryt i Londyn porozumiały się w czterech kwestiach ws. Gibraltaru

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 18:05
Hiszpański dziennik “El Pais” ujawnił w piątek, że władze w Madrycie i Londynie porozumiały się w czterech kwestiach dotyczących Gibraltaru, brytyjskiej kolonii, do której roszczenia zgłasza Hiszpania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny brytyjski minister zrezygnował na znak protestu ws. brexitu

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 06:56
Brytyjski podsekretarz stanu do spraw uniwersytetów, nauki i badań, Sam Gyimah, zrezygnował ze stanowiska - poinformował "Daily Telegraph". Polityk przyłączył się do działaczy Partii Konserwatywnej, protestujących przeciwko wynegocjowanemu porozumieniu, dotyczącemu opuszczenia Unii Europejskiej. 
rozwiń zwiń