X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wspomnienie o gen. Bronisławie Kwiatkowskim. "Opanowana i ciepła osoba"

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2020 21:58
Dobry i porządny człowiek. Tak mówią o swoim dowódcy koledzy gen. Bronisława Kwiatkowskiego. W maju 2010 zamierzał pożegnać się z mundurem i wspólnie z żoną Krystyną wybrać się w długą podróż. Niestety plany te na zawsze pokrzyżowała katastrofa smoleńska.
Audio
  • Wspomnienie gen. Bronisława Kwiatkowskiego ("Nieznani znani 24")
Uroczystość wręczenia aktów powołania do Kapituły Orderu Krzyża Wojskowego. Na zdjęciu prezydent Lech Kaczyński i gen. Bronisław Kwiatkowski
Uroczystość wręczenia aktów powołania do Kapituły Orderu Krzyża Wojskowego. Na zdjęciu prezydent Lech Kaczyński i gen. Bronisław KwiatkowskiFoto: BARTOSZ KRUPA/EAST NEWS

Gen. Bronisław Kwiatkowski był oficerem wojsk pancernych i powietrznodesantowych. W Siłach Zbrojnych służył od 1969 roku. Dowodził Polskim Kontyngentem Wojskowym w Syrii, a także Wielonarodową Dywizją Centrum-Południe w Iraku. Był również zastępcą dyrektora Centrum Szkolenia Sił Pokojowych NATO. W 2007 roku objął stanowisko dowódcy operacyjnego Sił Zbrojnych.

Aleksander Szczygło pap arch-1200.jpg
Anna Fotyga o Aleksandrze Szczygło: połączyła nas przyjaźń z Lechem Kaczyńskim

- Na 41 lat służby przez ponad 20 lat męża nie było w domu. Po jego przejściu na emeryturę planowaliśmy wybrać się na wycieczkę po Polsce. Chcieliśmy poznać nasz kraj. Obiecał, że weźmie na naszą wyprawę również moje koleżanki z Podlasia, gdzie kiedyś mieszkałam i razem mieliśmy wyruszyć w podróż - wspominała Krystyna Kwiatkowska.

Razem od młodzieńczych lat

Państwo Kwiatkowscy przeżyli w małżeństwie blisko 41 lat, znali się od szkoły średniej. - Od szeregowego do czterogwiazdkowego generała - wskazała rozmówczyni Polskiego Radia 24. Dodała, że poznali się, gdy generał uczęszczał do technikum leśnego.

putra.jpg
"Wierny zasadom, Bogu, Polsce i rodzinie". Jarosław Zieliński o Krzysztofie Putrze

- Przyjechał na praktykę do miejscowości, w której się wychowywałam. Wraz z kilkoma kolegami wybrał Puszczę Białowieską. Pierwszy raz spotkaliśmy się w dyskotece. Zainteresował się mną od pierwszego wejrzenia i potem nie odpuszczał mnie już na krok. Miałam wtedy niecałe 16 lat. Po trzech tygodniach musieliśmy się rozstać, ale powiedział mi coś, czym mnie ujął: przyrzeknijmy sobie jedną rzecz. Obojętnie co będzie dalej, utrzymujmy ze sobą kontakt - powiedziała Krystyna Kwiatkowska.

Zaznaczyła, że generał był bardzo opanowaną i ciepłą osobą. - Nigdy nie podnosił głosu, zawsze uważnie słuchał – dodała żona śp. gen. Bronisława Kwiatkowskiego.

***

Audycja: "Nieznani znani 24"
Prowadzący: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Gość: Krystyna Kwiatkowska, żona śp. gen. Bronisława Kwiatkowskiego
Data emisji: 20.04.2020
Godzina emisji: 20.08

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

"Był wybitnym prezydentem i architektem programu PiS". Janusz Śniadek wspomina Lecha Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 22:20
- "Solidarność" udzieliła poparcia Lechowi Kaczyńskiemu, jego programowi solidarnej Polski. Po 2015 roku rozpoczęliśmy realizację dzieła, którego on był architektem - powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Śniadek, były przewodniczący "Solidarności", obecnie poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przerażający był moment odczytania listy ofiar". Wspomnienie katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2020 11:58
- Pamiętam wiele osób, profesorów, studentów, ręce założone na głowę, z przerażeniem słuchaliśmy tego komunikatu. To rzeczywiście było wydarzenie absolutnie tragiczne, które odbiło się na życiu kraju, na życiu Polaków, na życiu nas wszystkich bez względu na barwy polityczne - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Przemysław Czarnek wspominając chwilę, w której dowiedział się o katastrofie smoleńskiej. Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także poseł KO Paweł Kowal i poseł PSL Marek Sawicki.
rozwiń zwiń