X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Andrzej Melak: mój brat Stefan do końca walczył o prawdę o Katyniu

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2020 16:55
- Zbrodnia katyńska była bardzo precyzyjną operacją służb rosyjskich. Na zagładę zostali skazani ci Polacy, którzy nie chcieli współpracować - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Melak.
Audio
  • Andrzej Melak o swoim bracie i zbrodni katyńskiej ("Nieznani znani")
Andrzej Melak
Andrzej MelakFoto: PR24/PJ

Gość PR24 wspomina swojego brata, Stefana Melaka, przewodniczącego Komitetu Katyńskiego. - Mój brat był niezwykle energicznym mężczyzną, zdobywającym serca kobiet, uczciwym i służącym bliźniemu. Całe życie poświęcił Polsce i prostowaniu historii - mówił.

Dodał, że pasja do mówienia prawdy o Polsce wzięła się między innymi z miejsca urodzenia. - Pochodzimy z Olszynki Grochowskiej. Naszym proboszczem był Wacław Karłowicz, kapelan Żołnierzy Wyklętych. Z księdzem współpracowaliśmy, nasza postawa mu imponowała - dodał.

Walka o prawdę

PAP Katyń Pro Memoria 1200.jpg
Nowy portal z okazji 80. rocznicy zbrodni katyńskiej. "Pozwala poznać sylwetki ofiar"

Podkreślił, że wspólnie z księdzem zawiązali Konspiracyjny Komitet Katyński, a w ciągu pół roku powstał projekt pomnika katyńskiego z symbolami, które zadawały kłam temu co o zbrodni katyńskiej mówili Sowieci.

- Po 1989 roku była satysfakcja, ale brakowało dowodu jak było naprawdę w Katyniu. Wydawało nam się, że teraz wszystko będzie prostsze, że tę fałszywkę w postaci pomnika, na którym fałszywie zapisano, że Polacy zginęli w 1941 roku w ziemi katyńskiej zamordowani przez hitlerowców, uda się naprawić - zaznaczył.

Dodał, że cały czas walczył z bratem o prawdę, o powrót prawdziwego pomnika, który znaleziono pod murami cmentarnymi, opakowany jak towar eksportowy. Andrzej Melak przypomniał jednocześnie, że walka o prawdę trwała do 8 września 1995 roku.


Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

******

Audycja: "Nieznani znani"
Prowadząca: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Gość: Andrzej Melak
Data emisji: 08.03.2019
Godzina emisji: 16.33

PR24/jj

Czytaj także

Adwokat, który został posłem. Piotr Sak w "Nieznani Znani 24"

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2020 17:00
- Byłem pierwszym prawnikiem w mojej rodzinie - opowiadał w Polskim Radiu 24 Piotr Sak z Solidarnej Polski, którego gościła w audycji "Nieznani znani 24" gościła Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wanda Nowicka: prawo kobiet do samostanowienia jest fundamentalne

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 20:53
- Bez prawa do samostanowienia we wszystkich aspektach życia, także w sferze rozrodczości, kobieta nie jest w pełni wolnym człowiekiem - mówiła w Polskim Radiu 24 posłanka Lewicy Wanda Nowicka. 
rozwiń zwiń