X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Arkadiusz Iwaniak: jestem w polityce, ponieważ lubię tworzyć coś dla ludzi

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 17:00
- Od zawsze chciałem współpracować z ludźmi i uwielbiam coś dla nich organizować. Jestem w polityce, bo lubię ludzi, pomagać im i coś dla nich tworzyć - powiedział w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Iwaniak, poseł SLD. 
Audio
Arkadiusz Iwaniak
Arkadiusz IwaniakFoto: facebook/Arkadiusz Iwaniak

Gość Polskiego Radia 24 opowiadał o swojej drodze politycznej. - W latach 90. interesowałem się polityką w sposób ograniczony, ale od zawsze chciałem współpracować z ludźmi i coś organizowałem. Jestem w polityce, bo lubię ludzi, pomagać im i coś dla nich tworzyć. Któregoś razu spotkałem kolegę, który współpracował z SdRP i to on mnie zaszczepił do bycia członkiem tej partii. Ten lewicowy, socjaldemokratyczny kierunek najbardziej mi odpowiadał - stwierdził. 

"Nikt mnie nie piętnuje"

cz12.jpg
Włodzimierz Czarzasty: nowy status dzieli władze między dwie partie

- Tata był zwykłym pracownikiem rafinerii, mama była natomiast była kierowniczką W.P.H.U. Jestem wychowany w rodzinie katolickiej i do dziś jestem osobą wierzącą. Nie widzę problemu, by być członkiem lewicy i wierzyć w to, co się wierzy. Także w mojej partii nikt z tego powodu mnie nie piętnuje, ani tego nie wypomina. Być może czasami definiujemy świeckość, o którą walczy lewica, ale nikt nie walczy z Kościołem - przyznał. 

- W moim domu ważna była współpraca. Żyliśmy w jednej komunie i każdy każdemu pomagał. Mama zaszczepiała nam wartości katolickie i to, by drugiego człowieka traktować jak siebie samego. Te wartości są najważniejsze także na lewicy. Rodzice wychowywali nas w ten sposób, że najważniejsza była szkoła. Z zawodu jestem automatykiem, potem poszedłem na studia i nie trafiłem do mazowieckich zakładów petrochemicznych - dodał. 

"Przydał mi się kubeł zimnej wody"

Rozmówca opowiadał też o mieście, w którym się wychował. - Mogłoby się wydawać, że Płock jest bogatym miastem. Wiodącymi firmami były Petrochemia Płock i Orlen. Płock także ma przepiękną historię i architekturę. Są tam dobre festiwale, jest to ciekawe miasto średniej wielkości. Płocczanie mocno zabiegają o ochronę klimatu. Bardzo często podwyższone są normy pyłów nisko zawieszonych. Problemem dla mnie jest także wykluczenie transportowe. Aby jechać do Warszawy z Płocka, trzeba jechać na Kutno, co w dzisiejszych czasach jest problematyczne - zwrócił uwagę. 

- Startowałem na prezydenta miasta Płocka i na radnego. Siła przebicia SLD była tam jednak zupełnie inna. Nie zostałem także radnym. W trakcie kampanii popełniłem wiele błędów i był to dla mnie kubeł zimnej wody, ale zdecydowanie mi się on przydał. Nie bawi mnie uprawianie polityki dla polityki. Nie jestem zainteresowany byciem w partii "kanapowej" - zaznaczył.

Więcej w nagraniu.

***

AudycjaNieznani znani 24
ProwadzącyMałgorzata Raczyńska-Weinsberg
Gość: Arkadiusz Iwaniak (SLD)
Data emisji: 29.12.2019
Godzina emisji: 16.33

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceszef SLD o słowach Joanny Senyszyn: nie pozwolę na obrażanie uczuć religijnych

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 11:05
- Przeprosiłem za słowa posłanki Joanny Senyszyn, która nazwała krzyż "dwiema zbitymi deskami". Nie pozwolę na obrażanie uczuć religijnych, jakiejkowiek religii, a w tym szczególnym przypadku religii katolickiej - powiedział Andrzej Szejna, wiceprzewodniczący SLD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Gawkowski: to nowy czas w historii polskiej lewicy

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 08:30
– Formalnie proces tworzenia Nowej Lewicy już się rozpoczął. Prawnie, będzie to w momencie zarejestrowania jej przez sąd. Mamy pewien cel z Partią Razem - w 2023 roku wystartować w wyborach parlamentarnych i sięgnąć po władzę – powiedział w radiowej Trójce Krzysztof Gawkowski, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy.
rozwiń zwiń