X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zbigniew Krysiak: przed nami kryzys w światowej gospodarce podobny do tsunami

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 17:15
- Ekonomista musi wiedzieć, że to co robi, musi służyć ludziom - mówił w Polskim Radiu 24 ekonomista i komentator, Zbigniew Krysiak.
Audio
  • 19.10.19 Nieznani Znani. Zbigniew Krysiak: przed nami światowy kryzys gospodarczy
Prof. Zbigniew Krysiak
Prof. Zbigniew KrysiakFoto: PR

Dr hab. Zbigniew Krysiak jest adiunktem w Zakładzie Zarządzania Ryzykiem przy Instytucie Finansów Korporacji i Inwestycji w Szkole Głównej Handlowej. Uczy jak zarządzać ryzykiem instytucji rynku finansowego i przedsiębiorstw.


Buda PAP 1200.jpg
Waldemar Buda. Jaki jest prywatnie?

- Instytucje finansowe zbyt mocno i często obciążają swoich klientów ryzykiem - podkreślił gość PR24. Tak było w przypadku frankowiczów, którzy zostali zmanipulowani poprzez nie powiadamianie ich na czym polega ryzyko w związku z kredytami indeksowanymi do franka szwajcarskiego. 

"130 krajów na skraju bankructwa"

- Przed nami niestety tsunami jeśli chodzi o finanse na świecie, dziś na skraju bankructwa jest 130 krajów. Polska na tym tle jest wypłacalna - dodał prof. Zbigniew Krysiak.  Dodał, że do myśli Schumana, doprowadził go św. Benedykt. - Polityka dbania o dobro wspólne, to mnie interesuje - podkreślił. 

- Robert Schuman wielokrotnie przestrzegał przed groźnymi skutkami odejścia od wartości chrześcijańskich, usuwaniu wspólnoty narodów, dominacji instytucji i ekonomii nad prawdziwymi relacjami między ludźmi - zaznaczył.

Polskie Radio 24 / jj

* * *

Audycja: "Nieznani Znani 24"

Prowadząca: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Profesor Zbigniew Krysiak z SGH

Data emisji: 19.10.2019

Godzina emisji: 16:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MFW: dobre prognozy dla Polski. Wzrost mimo spowolnienia innych gospodarek

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2019 06:28
Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozę wzrostu światowej gospodarki do najniższego poziomu od czasu globalnego kryzysu finansowego sprzed dekady. Według Funduszu w tym roku wyniesie on tylko 3 procent. Prognoza wzrostu PKB dla Polski została podwyższona do 4 procent.
rozwiń zwiń