X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Andrzej Krzepiński: w Berlinie jest ponad 100 klubów wioślarskich, u nas tylko 46

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 21:06
- W Polsce wioślarstwo stoi na sportowym marginesie. Mamy tylko 46 klubów wioślarskich, Jednak zapisanie się do nich nie jest niemożliwe, a młodzi adepci tej dyscypliny są poszukiwani – powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Krzepiński, jeden z najbardziej utytułowanych polskich wioślarzy.
Audio
Andrzej Krzepiński
Andrzej KrzepińskiFoto: Facebook/Andrzej Krzepiński

Sukcesów Andrzejowi Krzepińskiemu mógłby pozazdrościć niejeden sportowiec. Wioślarz jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski, zdobywał także krążki na mistrzostwach świata. W swojej kolekcji ma m.in. złoty medal zdobyty w 1987 r. na Letniej Uniwersjadzie w Zagrzebiu. Brał udział także w igrzyskach olimpijskich w Seulu i Barcelonie.

Przygodę z wioślarstwem, która przerodziła się w udaną sportową karierę, rozpoczął jeszcze w szkole podstawowej. - Zgłosił się trener wioślarski i pytał, kto chciałby spróbować sił w tej dyscyplinie. Zdecydowałem się na ją uprawiać, bo dzięki temu można było się dostać do dobrego technikum samochodowego. Udało się pozytywnie przejść testy i rozpocząłem wioślarskie treningi - mówił Andrzej Krzepiński.

"Mamy tylko 46 klubów wioślarskich"

Podkreślił, że zdecydował się na sport bardzo wymagający. - Ale jestem osobą bardzo zdyscyplinowaną i plany treningowe, które na nas nakładano, realizowałem systematycznie. Ponieważ szybko przyszły pierwsze sukcesy, w efekcie wioślarstwo całkowicie mnie wciągnęło - opowiadał.

Andrzej Krzepiński przyznał, że postawił na sport, który w naszym kraju nie cieszy się dużą popularnością. - W Polsce wioślarstwo stoi na sportowym marginesie. Mamy tylko 46 klubów wioślarskich, kiedy w samym Berlinie jest ich ponad 100. Jednak zapisanie się do nich nie jest niemożliwe, a młodzi adepci tej dyscypliny są poszukiwani - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Polskie Radio 24/bb

--------------------------------------

Data emisji: 14.10.2019

Godzina emisji: 20.05

Czytaj także

MŚ w wioślarstwie: czwarty medal biało-czerwonych. Brąz dwójki bez sternika

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 14:34
Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup zdobyli w Linzu brązowy medal wioślarskich mistrzostw świata w rywalizacji dwójek podwójnych. Złoty medal wywalczyli Chińczycy, a srebrny - osada z Irlandii. To drugi wspólny sukces Ziętarskiego i Biskupa - w 2017 roku zdobyli srebro mistrzostw świata w Sarasocie. 
rozwiń zwiń