X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Robert Gmitruczuk: Lubelszczyzna jest bogata pod względem treści patriotycznych

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 20:45
- Słowami ks. prymasa Wyszyńskiego można powiedzieć, że ludzi ze wschodu Polski charakteryzuje obrona tradycji wiary, ale także zdrowego rozsądku. Ten region może jest biedniejszy pod względem ekonomicznym, ale bogaty jeżeli chodzi o treści duchowe, tradycję i historię. Jesteśmy z tego dumni - powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Gmitruczuk, wicewojewoda lubelski z PiS.
Audio
  • 30.09.2019 Robert Gmitruczuk o sobie i swoim regionie
Robert Gmitruczuk
Robert GmitruczukFoto: https://www.lublin.uw.gov.pl

Gość Polskiego Radia 24 opowiedział o swojej rodzinie. - Mój ojciec w komunistycznym okresie zakładał "Solidarność" rolników, służącą ludziom na wsi. Cieszymy się dzisiaj, że praca ludzi na wsi jest doceniana. Chcemy, by dopłaty dla ludzi pracujących na wsi były takie same jak dla ludzi z zachodniej Europy. Jestem dumny z tego, że tacy ludzie jak mój ojciec nigdy nie ulegli i jest on dla mnie wzorem do naśladowania. Ojciec był i jest dla mnie pierwszym, najważniejszym mentorem - wyjawił.

- Pochodzę ze wsi. Takie miasto jak Warszawa było dla mnie na początku dużym zderzeniem. W liceum lubiłem historię i administrację i to ukierunkowało mój dalszy wybór. UW to świetna uczelnia, a na mojej drodze stanęli profesorowie, którzy podtrzymali u mnie tę drogę - dodał.

Szczytne cele

- Każdy młody człowiek chciałby czegoś dokonać. Po rozpoczęciu pracy zacząłem zajmować się kwestiami prawnymi na poziomie gminy i to lubiłem i starałem się wykorzystać jak najlepiej. Wszystkim osobom, które planują pracę w administracji życzę tego, aby miały wachlarz możliwości, aby poszerzać horyzonty - uważa. 

Sasin PAP-1200.jpg
Jacek Sasin w Lublinie: chcemy odwrócić złe trendy z okresu rządów PO-PSL

Gmitruczuk przyznał, że na jego drogę polityczną ogromny wpływ miał i ma po dzień dzisiejszy senator Grzegorz Bierecki. - Z PiS związałem się niemal od początku założenia tej partii w 2001 r. Tradycja zdroworozsądkowa, która chroni wiarę jest dla mnie bardzo bliska. W przypadku Grzegorza Biereckiego słowem czyn kroczy. Nie lubimy deliberować zbyt wiele. Kiedy jest hasło do realizacji, to realizujemy je. To dla mnie wielka przyjemność współdziałać z taką osobą na niwie publicznej. To bardzo dobrze, że są osoby które stawiają cele i rozliczają z ich osiągania - wyjawił.

- Chcielibyśmy skoncentrować się na rolnictwie i sprawami administracji. Najważniejszy jest rozwój ojczyzny i temu trzeba się poświęcić. Chciałbym, aby mój region był regionem spokojnym, który czuje i kultywuje swoją tradycję. Życzyłbym sobie tego, aby ci ludzie się nie zmieniali i dalej byli pomocni dla innych. Aby osiągnąć konkretne rezultaty, musimy zjednoczyć się w pracy - podsumował rozmówca. 

Więcej w nagraniu.

Rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Polskie Radio 24/pkr

-----------------------

Data emisji: 30.09.2019

Godzina emisji: 20.06

Czytaj także

A. Warzocha: polityk, który chce zrobić coś dobrego, musi się ciężko napracować

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 17:00
Gościem Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg w audycji "Nieznani znani 24" był Artur Warzocha, senator z Prawa i Sprawiedliwości. Rozmówca opowiedział o swojej rodzinie i karierze politycznej.
rozwiń zwiń