X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sylwester Tułajew: dom przekazał mi takie wartości jak Bóg, honor, ojczyzna

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 17:00
- Lech Kaczyński zainspirował mnie, aby wstąpić do Prawa i Sprawiedliwości - mówił w PR24 wiceminister MSWiA. Sylwester Tułajew opowiedział o początkach swojej działalności samorządowej, wartościach, które wyniósł z domu i o tym, za co kocha Lublin.
Audio
Sylwester Tułajew
Sylwester TułajewFoto: PR/MR

Furgo.jpg
Grzegorz Furgo: do Nowoczesnej trafiłem zły na Platformę Obywatelską

Poseł, samorządowiec, informatyk, a przede wszystki mieszkaniec Lublina i pasjonat miasta. Ludzie mówią, że o Lublinie nikt nie wie tyle, co on. Gościem Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg był Sylwester Tułajew, wiceminister w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

>>>POSŁUCHAJ TAKŻE POPRZEDNIEGO ODCINKA AUDYCJI: Grzegorz Furgo: do Nowoczesnej trafiłem zły na PO

- Lublin to moja mała ojczyzna. To najpiękniejsze miasto w jakim byłem. To moje miasto - zachwycał się wiceminister na antenie PR24. - Ma niezwykły klimat. W Lublinie można się zakochać bez reszty i stracić głowę dla tego miasta - dodał.


Tułajew 663.jpg
Sylwester Tułajew (PiS): prezydent Lublina chce oszukać wyborców

Samorządowiec od niemal dwóch dekad

Sylwester Tułajew wspominał czasy, gdy na pierwszym roku studiów zadzwonił do ratusza z pytaniem, czy może przyjść na sesję Rady Miasta. - Chciałem, jako mieszkaniec, móc przysłuchiwać się obradom, zobaczyć jak wyglądają prace miejscowych radnych, jakie są problemy w mieście. Dokładnie 8 marca 2001 roku pierwszy raz przybyłem do ratusza. To były dla mnie wyjątkowe emocje. Od tego czasu zaczęła się moja przygoda z samorządem - opowiadał.

- Ze strony obecnego prezydenta miasta nie ma troski o miejsca zielone. Drzewa są wycinane. Ul. Wapienna, niemal centrum Lublina, ludzie są odcięci od wodociągów. W XXI wieku - martwił się.

>>>PRZECZYTAJ TAKŻE: Prezydent Lublina chce oszukać wyborców


michał_dworczyk1200.jpg
Michał Dworczyk: na listach PiS dominują osoby kompetentne i młode

Bóg, honor, ojczyzna

Wiceminister podkreślał jak duże znaczenie na jego życie miało wychowanie w patriotycznej i religijnej rodzinie. - Dom rodzinny przekazał mi takie wartości jak Bóg, honor, ojczyzna - mówił.

- Tata często mówil o wartościach patriotycznych. O dumie. Niestety rodzice już nie żyją. Bradzo mi ich brakuje - opowiadał.

Sylwester Tułajew wspominał początki swojej aktywności politycznej. - To był rok 2001. Pamiętam, że Lech Kaczyński, jako minister sprawiedliwości, chciał zaostrzyć kodeks karny. Był dla mnie wzorem i włączyłem się w działalność Prawa i Sprawiedliwości - powiedział.

- Zgłosiłem się na ochotnika i zbierałem podpisy przy ul. Chopina. Zachęcałem mieszkańców, aby zechcieli poprzeć to, co zaproponował ś. p. Lech Kaczynski - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Polskie Radio 24 / kstar

* * *

Audycja: "Nieznani znani 24"

Prowadząca: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Gość: Sylwester Tułajew

Data emisji: 3.08.2019

Godzina emisji: 16:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nagroda im. Lecha Kaczyńskiego dla Mateusza Morawieckiego

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 20:20
Premier Mateusz Morawiecki został tegorocznym laureatem Nagrody imienia Lecha Kaczyńskiego. Wyróżnienie otrzymał podczas gali na Stadionie Narodowym w Warszawie z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, posłów, senatorów i marszałków obu izb parlamentu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sylwester Tułajew (PiS): prezydent Lublina chce oszukać wyborców

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 08:22
- To, co dziś widzimy w samorządzie lubelskim, to przede wszystkim brak realizacji spraw zwykłych mieszkańców. Obecny prezydent miasta, a także szef lubelskiej Platformy Obywatelskiej, Krzysztof Żuk, nie słucha głosu obywateli - mówił w audycji 24 Pytania - Rozmowa Poranka Sylwester Tułajew, poseł Prawa i Sprawiedliwości, kandydat na prezydenta Lublina. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Czarnecki: scenariusz "no deal" najgorszy z możliwych

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 19:11
- Boris Johnson wie, że jeżeli chce być premierem dłużej niż parę miesięcy, musi doprowadzić do brexitu. To jego jedyna szansa na utrzymanie się na stanowisku lidera partii konserwatywnej – mówił w Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Latos: Prawo i Sprawiedliwość nadrabia złe czasy rządów opozycji

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 16:05
- Przypominam wszystkim wyborcom, że to nie kolejność decyduje o zdobyciu mandatów, ale decyduje o tym liczba głosów. Osoby z najlepszymi wynikami na liście te mandaty obejmują - zaapelował na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Latos z Prawa i Sprawiedliwości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Dworczyk: na listach PiS dominują osoby kompetentne i młode

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 08:45
- Prawo i Sprawiedliwość ma olbrzymie zaplecze kadrowe i duży potencjał - powiedział w PR24 Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera. - Listy, które widziałem, są dobrze przygotowane. Jest na nich zarówno doświadczenie, jak i nowe twarze - dodał.
rozwiń zwiń