X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Kornelia Wróblewska: Nowoczesna zaczęła skręcać w lewo pod odejściu Petru

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2019 22:01
- Nowoczesna nie była lewacką partią, była liberalna pod względem ekonomicznym - mówiła w Polskim Radiu 24 Kornelia Wróblewska, która opuściła Nowoczesną, by dołączyć do klubu PO-KO. 
Audio
Kamila Wróblewska
Kamila WróblewskaFoto: PR24

Posłanka tłumaczyła, że jest konserwatystką i wiara jest dla niej bardzo ważna. - Już podczas pierwszej rozmowy z Ryszardem Petru miałam wątpliwości, czy dogadamy się ze sobą. Było to możliwe ponieważ Nowoczesna nie angażowała się w kwestie światopoglądowe. Dopiero po odejściu Ryszarda Petru partia zaczęła zmierzać w kierunku, który nie zawsze mi odpowiadał. Chodzi np. o kwestię aborcji - powiedziała Kornelia Wróblewska.  

Również dlatego Kornelia Wróblewska nie wzięła udziału w głosowaniu nad projektem "Ratujmy Kobiety". - W 80 proc. zgadzałam się z tą ustawą. Zgadzałam się na edukację seksualną, na kwestie opieki psychologicznej, tabletkę "dzień po". W moim odczuciu są to rzeczy dopuszczalne, również aborcja w pewnych sytuacjach. Nie mogłam się jednak zgodzić na inne rozwiązania, które ta ustawa wnosiła. Byłam gotowa zagłosować nad skierowaniem jej do komisji, żeby dalej nad nią debatować. Niestety bardzo zbulwersowało mnie wystąpienie Barbary Nowackiej. To zdecydowało, że postanowiłam wstrzymać się w tym głosowaniu - mówiła posłanka.

"Żołądź to nie jest dąb, jajko to nie jest kura, a płód i zarodek, i zygota, i zlepek komórek nie jest dzieckiem" – mówiła w Sejmie Barbara Nowacka, która   przedstawiała projekt inicjatywy ustawodawczej "Ratujmy kobiety". - Nie chodzi nawet o te słowa, raczej o sposób ich przekazania. Dotknęło mnie to i uraziło. Stwierdziłam, że pod czymś takim nigdy się nie podpiszę - wyjaśniła Wróblewska. 

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji była Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Data emisji: 19.04

Godzina emisji: 21.37

PR24       

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Publicyści o postawie opozycji ws. aborcji. „Polityczny samobój”

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 09:19
– To, że Platforma Obywatelska wprowadziła dyscyplinę partyjną w takiej sprawie, a także to, że parła do głosowania tak radykalnego projektu, to był polityczny samobój – mówił w Debacie Poranka Jakub Jałowiczor z „Gościa Niedzielnego”, odnosząc się do odrzucenia w pierwszym czytaniu liberalizującego przepisy aborcyjne projektu komitetu „Ratujmy Kobiety”. W Polskim Radiu 24 również komentarz Adama Ostolskiego z Krytyki Politycznej.
rozwiń zwiń