X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Witold Waszczykowski: nie można niczego żałować, życia nie można odwrócić

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 18:01
-  Nie chciałem być politykiem. Myślałem, że będę zawodowym dyplomatą. Punktem zwrotnym był dla mnie rok 1993 i powrót ludzi byłego systemu komunistycznego do władzy - mówił o swoich życiowych wyborach były szef MSZ Witold Waszczykowski.  
Audio
  • 13.04.19 Witold Waszczykowski w audycji "Nieznani Znani 24"
Witold Waszczykowski
Witold WaszczykowskiFoto: PR24

W 1992 roku Witold Waszczykowski został zatrudniony w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. - Wraz ze zwycięstwem w wyborach 1993 roku SLD, zaczęło się upolitycznienie resortu, dzielenie i stygmatyzowanie. A ja przyszedłem do MSZ, gdy funkcjonował rząd Jana Olszewskiego - powiedział gość Polskiego Radia 24. 

Podczas kolejnych rządów SLD Witold Waszczykowski został odwołany z placówki w Teheranie. Był następnie obecny podczas negocjacji z USA ws. tarczy antyrakietowej. - Rząd Donalda Tuska chciał sobie przypisać sukcesy z tym związane, chciał odciąć prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Natomiast po katastrofie smoleńskiej nie było dla mnie miejsca w Warszawie, wróciłem do pracy akademickiej jako wykładowca. W 2011 roku zostałem posłem, ale czystej krwi politykiem zostałem w 2010 roku - powiedział Witold Waszczykowski. 

Były szef MSZ podkreślił, że nie żałuje swoich wyborów. - Życia nie można odwrócić. Życie wygląda inaczej niż w grze komputerowej, nie ma kilku poziomów, nie można pójść w jedną ze stron, by następnie wrócić. Każdy z nas może się pomylić tylko raz. Nie da się wrócić i zacząć wszystkiego od początku mając świadomość popełnionych błędów - tłumaczył gość Polskiego Radia 24. 

Więcej w nagraniu. 

Gospodarzem audycji była Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Data emisji. 13.04

Godzina emisji: 16.35 

PR24 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Lichocka (PiS): jestem zżyta z radiem, wciąż mi towarzyszy

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2019 17:00
- W świecie politycznym doświadczenie medialne bardzo się przydaje: nie ma tej tremy gdy się wychodzi do studia - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 posłanka PiS Joanna Lichocka. W audycji "Nieznani znani" podzieliła się ze słuchaczami spostrzeżeniami z czasów pracy jako dziennikarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andżelika Możdżanowska: zawsze chce zajmować się ludzkimi problemami

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 18:01
- Przywiązanie do obszarów wiejskich i pochodzenie z małego miasteczka sprawiało, że zawsze chciałam zajmować się ludzkimi problemami. Zrównoważony rozwój mogę dziś realizować w Prawie i Sprawiedliwości - powiedziała w Polskim Radiu 24 Andżelika Możdżanowska, wiceminister inwestycji i rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Ścigaj: gdyby w polityce było więcej społeczników, wyglądałaby ona zupełnie inaczej

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 23:00
- W polityce przeszkadza mi jej kształt i język debaty, zakłamywanie rzeczywistości dla doraźnych celów politycznych. Uważam, że gdyby społeczników takich jak ja było więcej w polityce, to wyglądałaby ona zupełnie inaczej - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Ścigaj, posłanka Kukiz'15. 
rozwiń zwiń