X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ryszard Czarnecki: świat polityki i dziennikarstwa to symbioza

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 16:23
Ja lubię ludzi, a więc także lubię dziennikarzy. Myślę, że dziennikarze to czują - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki, próbując wytłumaczyć swoją medialną popularność. 
Audio
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: PR24/PJ

XXI wiek, wiek demokracji medialnej zmusza polityków do innej obecności w życiu publicznym niż to było w wieku XIX czy pierwszej połowie XX w. - powiedział Ryszard Czarnecki. Jego zdaniem "obecność w mediach, także coraz bardziej w internecie w mediach społecznościowych jest czymś oczywistym". - Lepiej to lubić niż podchodzić do tego z niechęcią - ocenił. 

- Ja lubię ludzi, a więc także lubię dziennikarzy. Myślę, że dziennikarze to czują - stwierdził Ryszard Czarnecki. Ocenił, że świat polityki i świat dziennikarstwa to pewna symbioza. - Jedni żyją w jakiejś mierze dzięki drugim - dodał. Szukając przyczyn swojej popularności, wskazał też na historię. - Dość dobrze znam historię, w moich wypowiedziach jest szereg odniesień historycznych. To czyni, że może są one czasem ciekawsze niż niektórych moich koleżanek i kolegów - powiedział Czarnecki. Polityk mówił też o swojej obecności w memach i sile tej formy przekazu. 

W audycji Ryszard Czarnecki wrócił wspomnieniami do swoich angielskich korzeni i zmian barw politycznych. Opowiedział również o swoich relacjach rodzinnych m.in. z teściem, Mirosławem Hermaszewskim oraz zdradził jak poznał swoją obecną żonę.  

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję Nieznani Znani prowadziła Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

PR24/fc

____________________

Data emisji: 10.02.19

Godzina emisji: 15:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ryszard Czarnecki: Polska ma prawo do własnej polityki migracyjnej

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 08:32
– Cieszy mnie decyzja ministra spraw wewnętrznych i administracji. Polska nie jest pierwsza i nie jest wyjątkiem w tym względzie – powiedział Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. Odniósł się w ten sposób do słów Joachima Brudzińskiego, który ma zarekomendować premierowi odstąpienie od Globalnego Paktu na rzecz Migracji.
rozwiń zwiń