more_horiz

Nieznani Znani 24: Sebastian Kaleta

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 18:36
- Polityka jest służbą publiczną i umożliwia zmianę rzeczywistości. Zawsze interesowało mnie to, co się wokół dzieje włączając w to politykę. Osobowość jest istotna i myślę, że w moim przypadku zainteresowanie sprawami publicznymi i angażowanie się w różne formy wolontariatu okazały się być drogą do polityki - mówił w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta, członek komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie.
Audio

Sebastian Kaleta ma 30 lat i jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie, skąd pochodzi. W 2008 roku rozpoczął studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, które ukończył z wyróżnieniem.  - Celowałem tam, gdzie jakość kształcenia jest najwyższa oraz tam gdzie są największe możliwości zawodowe. Dlatego trafiłem do Warszawy, która łączy obie te cechy, to była kalkulacja - mówił w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta.

W 2016 roku Sebastian Kaleta podjął współpracę z Ministerstwem Sprawiedliwości, gdzie pełnił rolę rzecznika prasowego: - Do polityki trafiłem przez działalność w "Młodych dla Polski". Ja i wielu moich kolegów poznawaliśmy wtedy polityków, ponieważ organizowaliśmy z nimi spotkania. Na jednym z nich poznałem Patryka Jakiego i rzeczywiście on mnie zaprosił do współpracy w Ministerstwie Sprawiedliwości. Szybko poznałem Zbigniewa Ziobro, który postanowił powierzyć mi funkcję rzecznika - powiedział gość.

Więcej w całej audycji.

Audycję Nieznani Znani prowadziła Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

PR24

____________________

Data emisji: 19.01.19

Godzina emisji: 15:35

Zobacz więcej na temat: społeczeństwo Sebastian Kaleta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak