X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Anna Paluch: góralski charakter pomaga w polityce

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 17:12
- Skończyłam dośyć "męskie" studia, tj. Akademię Górniczo-Hutniczą, wydział geodezji górniczej. Nie miałam jednak nic wspólnego z górnictwem, bo uczyłam się poziomować suwnice i poziomować kominy. Jako nieliczna z kobiet z akademii, po studiach pracowałam w zawodzie, w towarzystwie praktycznie samych mężczyzn - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Paluch, posłanka Prawa i Sprawiedliwośći. 
Audio
  • 12.01.19 Anna Paluch: góralski charakter pomaga w polityce
Anna Paluch
Anna PaluchFoto: PAP/Grzegorz Momot

- Góralski charakter pomaga w polityce, ponieważ polityk powinien być stanowczy i w sposób uparty dążyć do osiągnięcia wyznaczonych celów. Górale są ostoją konserwatyzmu, a wynika to z wielu uwarunkowań. Jan Paweł II mówił do górali: "na was zawsze można liczyć". Moje rodzinne Krościenko, położone w Pieninach, w XVI wieku walczyło ze starostą nowotarskim, który chciał zapędzić karsińskich mieszczan do odrabiania pańszczyzny, lecz ci się nie dali. Myślę, że zmaganie się z trudnościami przyrody hartują człowieka i jest to źródło naszych podhalańskich charakterów - mówiła Anna Paluch.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości opowiadała o wartościach, jakie wyniosła z domu: - Jestem córką nauczycielki przedwojennego chowu. Moja mama kończyła seminarium nauczycielskie w 1935 roku. Zawód nauczycielki, ukształtował we mnie postawy takie jak poczucie obowiązku, posłannictwo i respektowanie zasad.  

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

PR24

___________________

Data emisji: 12.01.19

Godzina emisji: 15:35

Zobacz więcej na temat: polityka Prawo i Sprawiedliwość
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak