X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Krzysztof Bosak: masowe migracje mogą być zagrożeniem dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 16:10
– Jestem przeciwnikiem zmian społecznych w Polsce, które zmierzają w kierunku przesiedlania ludzi z państw pozaeuropejskich – powiedział Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego. W audycji "Nieznani Znani 24" opowiedział o drodze do polityki, a także przedstawił swoje spostrzeżenia dotyczące obecnej sytuacji w Polsce.
Audio
  • 17.11.18 Krzysztof Bosak: „Media stworzyły wizerunek narodowca chuligana (…)”.
Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego
Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu NarodowegoFoto: PAP/ Tomasz Gzell

Krzysztof Bosak jest jednym z najbardziej znanych przedstawicieli Ruchu Narodowego. Przyznał, że był wychowywany w duchu patriotycznym i katolickim. – Moi dziadkowie zostali przesiedleni z Kresów na teren zachodniej Polski. To w sposób naturalny spowodowało moje zainteresowanie historią. W domu rodzinnym dominowały poglądy patriotyczne, antykomunistyczne i katolickie. Jednak nie pojawiały się rozmowy o ruchu narodowym. Ten nurt odkryłem sam – powiedział Krzysztof Bosak.

Już w wieku 18 lat Krzysztof Bosak przystąpił do Młodzieży Wszechpolskiej. Początkowo była to działalność studencka. Zdecydował sie na ten krok, bo jak zaznaczył, była to najsilniejsza młodzieżowa organizacja eurosceptyczna.

– Byłem świadkiem kampanii, która miała „przekabacić” społeczeństwo na opcję prounijną. Różne akcje mające w tym pomóc organizowano nawet w mojej szkole i harcerstwie. Wszystko to mnie irytowało, tym bardziej, że nie przekonywały mnie założenia Unii Europejskiej. Chciałem zrobić coś w kontrze i po tym, jak usłyszałem od znajomych i przeczytałem w prasie o Młodzieży Wszechpolskiej, to zdecydowałem o przystąpieniu do jej struktur – wspominał.

W 2001 roku Krzysztof Bosak wstąpił w szeregi partii politycznej, którą była Liga Polskich Rodzin. Podkreślił, że ugrupowanie to zostało stworzone przez jego starszych kolegów studentów. – My, jako środowisko Młodzieży Wszechpolskiej we Wrocławiu, weszliśmy w ten projekt. Jeden z nas został sekretarzem partii. Ja natomiast w 2005 roku uzyskałem mandat poselski z ramienia LPR – dodał gość Polskiego Radia 24.  

Kilka miesięcy temu szerokim echem odbiła się wypowiedź Krzysztofa Bosaka, który stwierdził, że w Warszawie jest zbyt wielu Hindusów. Sam przyznał, że jest przeciwnikiem zmian społecznych w Polsce, które zmierzają w kierunku przesiedlania ludzi z państw pozaeuropejskich.

– Polska jest krajem europejskim zamieszkałym przez społeczeństwo złożone z Polaków. Chcę żeby tak zostało i by nie powstała mieszanka ludzi z całego świata. Nasze państwo powinno kierować się interesem naszego narodu i jemu powinno służyć. Masowe migracje mogą być zagrożeniem, bo zmieniają kulturę, społeczeństwo i warunki życia - wskazał

Z Krzysztofem Bosakiem rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Polskie Radio 24/db

-----------------------------

Data emisji: 17.11.2018

Godzina emisji: 15.37

Czytaj także

Debata Poranka. Zamieszanie wokół Komisji Nadzoru Finansowego

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 09:43
- Marka Chrzanowskiego nie da się w żaden sposób bronić - powiedział w Debacie Poranka Przemysław Harczuk z "Super Expressu". W Polskim Radiu 24 o dymisji szefa Komisji Nadzoru Finansowego, a także jej przyczynach, mówili również Stanisław Skarżyński z "Gazety Wyborczej" i Rafał Andrzej Potocki z "Sieci". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Czarnecki: Komisja Europejska próbowała postawić Polskę do kąta

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 16:50
– Polski wymiar sprawiedliwości nie podlega jurysdykcji Unii Europejskiej. Urzędnicy z Brukseli chcą widzieć źdźbło w polskim oku, a nie zauważają belki w oku francuskim, niemieckim, austriackim, czy hiszpańskim – powiedział w audycji "Sztuka Słuchania Ekstra" europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki. Odniósł się w ten sposób do stosunku unijnych instytucji wobec reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości.
rozwiń zwiń