X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rosyjskie wojska przy granicy z Ukrainą. Bernacki: mam nadzieję, że USA i UE powstrzymają Putina

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2021 11:57
- Napięcie będzie trwało. Chyba że zdecydowana postawa USA i Unii Europejskiej wywrze wpływ na ograniczenie ekspansywnej polityki Putina - podkreślił w Polskim Radiu 24 wiceminister edukacji i nauki Włodzimierz Bernacki. Gośćmi audycji byli także: Mariusz Kałużny (Solidarna Polska), Maciej Konieczny (Lewica) i Władysław Teofil Bartoszewski (PSL).
Rosyjscy żołnierze
Rosyjscy żołnierzeFoto: photo.ua/ Shutrterstock

Trwa kryzys na polsko-białoruskiej granicy. Towarzyszy mu napięcie pomiędzy Rosją i Ukrainą. Władimir Putin przy linii granicznej tego drugiego państwa zgromadził około 100 tysięcy żołnierzy. A według informacji ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego na początku grudnia ma dojść w tym kraju do zamachu stanu.

- Tak jak konflikt rosyjsko-ukraiński trwa od wielu lat, tak wydaje się, że również będzie trwało to napięcie. Chyba że zdecydowana postawa USA i Unii Europejskiej wywrze wpływ na ograniczenie ekspansywnej polityki Putina. Mam nadzieję, że elity świata zachodniego będą zdolne do tego, aby podjąć decyzje powstrzymujące rozrost imperium rosyjskiego - powiedział Włodzimierz Bernacki. 

"Umiędzynarodowienie problemu"

Zdaniem Władysława Teofila Bartoszewskiego "sytuacja się poprawiła, bo rząd zdecydował się na umiędzynarodowienie tego problemu". - A to spowodowało, że zniknęły kanały przemytu migrantów. Bo nasi sojusznicy z państw zachodnich zwrócili się do linii lotniczych, które przewoziły migrantów z państw z Bliskiego Wschodu i z północnej Afryki na Białoruś i zagrozili, że te linie lotnicze nie będą mogły funkcjonować na terytorium Europy - zaznaczył poseł.

Maciej Konieczny z kolei podkreślił, iż "Lewica od początku mówiła, że rozwiązanie tego problemu musi mieć charakter międzynarodowy, że loty poprzez sankcje mogą być - jeżeli nie powstrzymane - to znacząco ograniczone".

- Nasz zarzut jest taki, że rząd dysponował pełnymi informacjami co do scenariusza wydarzeń już w czerwcu. Teraz mamy spóźnioną ofensywę dyplomatyczną - stwierdził polityk. 

Z jego wypowiedzią nie zgodził się Mariusz Kałużny. - Działania dyplomatyczne były prowadzone od samego początku. Dobra dyplomacja ma to do siebie, że dzieje się w ciszy - powiedział. 

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
52:21 PR24 2021_11_27-10-06-10.mp3 Włodzimierz Bernacki, Mariusz Kałużny, Maciej Konieczny i Władysław Teofil Bartoszewski o kryzysie migracyjnym (Sztuka Słuchania)

 

* * *

Audycja: "Sztuka słuchania"
Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Goście: Włodzimierz Bernacki (wiceminister edukacji i nauki), Mariusz Kałużny (SP), Maciej Konieczny (Lewica), Władysław Teofil Bartoszewski (PSL)
Data emisji: 27.11.2021
Godzina emisji: 10.06

bartos

Czytaj także

Co zrobi Rosja w związku z kryzysem migracyjnym? Budzisz: otwiera sobie możliwości działania w różnych kierunkach

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2021 20:35
- Rosja tradycyjnie otwiera sobie możliwości działania w różnych kierunkach. Może mieć zarówno wpływ na eskalację napięcia, jeśli uzna to za korzystne - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Budzisz, ekspert ds. wschodnich. 
rozwiń zwiń