X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Szkoły się bardzo dobrze przygotowały". Stachowiak-Różecka o edukacji w dobie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 11:40
- Model, który wypracował resort edukacji, zdaje egzamin. Ogromną pracę wykonali dyrektorzy szkół i samorządy. Trzeba nauczyć się odpowiedzialności - mówiła w Polskim Radiu 24 Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS). Gośćmi audycji byli również Kamil Bortniczuk (Porozumienie), Marek Sawicki (PSL) oraz Beata Maciejewska (Lewica).
Rozpoczął się rok szkolny 20202021, w którym szkoły wracają do stacjonarnego nauczania
Rozpoczął się rok szkolny 2020/2021, w którym szkoły wracają do stacjonarnego nauczaniaFoto: East News/Grzegorz Press
duda 1200 shutterstock.jpg
Prezydent: chcę zapytać szefa MEN o możliwe scenariusze dot. szkolnictwa

Na ponad 48,5 tys. szkół i przedszkoli w trybie zdalnym pracują 54 placówki, a 22 w trybie zdalnym - podało Ministerstwo Edukacji Narodowej na podstawie danych otrzymanych od kuratorów oświaty, przekazanych przez dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

Czytaj także:

Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS), która była jednym z gości red. Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg, zaznaczyła, że "dopóki nie zostanie wynaleziona szczepionka na koronawirusa, dopóty musimy się nauczyć żyć z pandemią". - Nie możemy sobie pozwolić na zamknięcie się w domach - gospodarka by tego nie wytrzymała - mówiła.

Posłuchaj
51:11 [PR24] PR24 (mp3) 5 wrzesień_2020_09_05-10-06-17_for_media.mp3 Mirosława Stachowiak-Różecka: zarówno rodzice jak i uczniowie powinni się stosować do regulacji (Sztuka słuchania/PR24)
szkola inauguracja pap 1200.jpg
Ministerstwo Zdrowia: nie ma informacji o masowych zakażeniach w szkołach

- W mojej ocenie szkoły są bardzo dobrze przygotowane. Maseczki, płyny do dezynfekcji, regulacje... Model, który wypracował resort edukacji, zdaje egzamin. Ogromną pracę wykonali dyrektorzy szkół i samorządy. Trzeba nauczyć się odpowiedzialności - zarówno rodzice jak i uczniowie powinni się stosować do regulacji - tak jak my wszyscy. Żyjemy w jednej społeczności - podkreśliła.

"Trzeba robić jak najwięcej testów"

Beata Maciejewska z Lewicy skrytykowała strategię rządu. - Uczniowie poszli do szkół, czekamy, co się wydarzy. Zdaniem Lewicy to jest właśnie strategia rządu - wypycha się dzieci do szkoły i patrzy, co się wydarzy. Przekłada się bardzo dużą odpowiedzialność na dyrektorów szkół - stwierdziła.

- Trzeba robić jak najwięcej testów, a przecież nauczyciele czy uczniowie nie są do tego obligatoryjnie zobowiązani. To jest początek tej dobrej ścieżki, którą proponujemy - mówiła.

Na zarzuty poseł opozycji odpowiedział Kamil Bortniczuk (Porozumienie). - Nie jest prawdą, że odpowiedzialność społeczna została zepchnięta na dyrektorów szkół. Jest zupełnie odwrotnie - odpowiedzialność wzięło państwo, rząd. To minister zdecydował, że dzieci wracają do szkół - powiedział.

- Na pewno interes społeczny nie wymaga tego, żeby przy każdej okazji straszyć Polaków koronawirusem - tak jak to robią niektórzy politycy opozycji - dodał.

Propozycja "poważnej debaty"

Marek Sawicki (PSL) zaznaczył, że "oczekuje od rządzących i opozycji poważnej debaty nt. reformy systemu nauczania w Polsce".

- Dobrze, że rząd zdecydował się na stacjonarne nauczanie już od 1 września i że nie uległ pokusom przesuwania tego terminu. Od 6 miesięcy wiemy już więcej nt. pandemii - mówił, odnosząc się do nowego roku szkolnego 2020/2021, który rozpoczął się we wtorek.

***

Od września podstawowym modelem pracy w szkołach mają być zajęcia stacjonarne (opr. Maria Samczuk/PAP) Od września podstawowym modelem pracy w szkołach są zajęcia stacjonarne (opr. Maria Samczuk/PAP)

***

Tytuł audycji: "Sztuka słuchania"
Prowadziła: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Goście: Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS), Kamil Bortniczuk (Porozumienie), Marek Sawicki (PSL), Beata Maciejewska (Lewica)
Data emisji: 05.09.2020
Godzina emisji: 10.06

PR24/PAP
pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawa: zawieszone zajęcia w szkole na Muranowie. Koronawirus u jednego z pracowników

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 23:45
Szkoła Podstawowa nr 210 im. Bohaterów Pawiaka poinformowała o zdarzeniu na swojej stronie internetowej. Informuje, że zgodnie z procedurami COVID-19 i decyzją Sanepidu, zajęcia stacjonarne zostają zawieszone w dniach 3-7 września 2020 r. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 50 szkół w trybie zdalnym, kilkanaście w mieszanym. Nowe informacje MEN o nauce w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 17:35
Nauka stacjonarna, według stanu na czwartek, odbywa się w prawie 100 proc. placówek oświatowych. Wyjątkiem jest 15 placówek, które pracują w trybie mieszanym i 54, które pracują w trybie zdalnym - poinformowała rzecznik resortu edukacji Anna Ostrowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rozpoczęcie roku szkolnego bardzo dobrze przygotowane". B. wiceminister edukacji o powrocie do nauki stacjonarnej

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 18:40
- Przygotowanie placówek oświatowych wypadło na "5". Negatywne opinie wskazujące na złe działania rządu w tym zakresie można włożyć między bajki, to stała narracja opozycji - powiedziała Teresa Wargocka, poseł Prawa i Sprawiedliwości, była wiceminister edukacji narodowej.
rozwiń zwiń