X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szynkowski vel Sęk: niebawem odsłonięcie logotypu Solidarności w kwaterze głównej NATO w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2020 12:04
- Jesienią planujemy odsłonięcie dużego, kilkunastometrowego logotypu Solidarności w kwaterze głównej NATO w Brukseli - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. Gośćmi audycji byli również Jan Kanthak (Solidarna Polska), Krzysztof Gawkowski (Lewica) i Agnieszka Ścigaj (Koalicja Polska).
Szymon Szynkowski vel Sęk
Szymon Szynkowski vel SękFoto: PR24/MS

Szymon Szynkowski vel Sęk z PiS powiedział, że Solidarność jest naszą polską marką, mamy ją w genach. - W momencie, gdy trzeba mierzyć się z kryzysem wywołanym koronawirusem okazało się, że Polacy ten gen Solidarności mają w sobie, wyrażając to poprzez pomoc innym ludziom - podkreślił.

Dodał, że w planach jest odsłonięcie logotypu Solidarności w kwaterze głównej NATO w Brukseli. - Ten pomnik jest już wykonany. Będzie to pierwszy tak duży eksponat na terenie kwatery głównej - wyjaśnił.


Solidarność Protesty PAP Arch-1200.jpg
"Była odpowiedzią na zagrożenia". Marek Lewandowski o Solidarności

Przypomniał, że na całym świcie zostanie podświetlonych 40 różnych obiektów logotypem Solidarności lub biało-czerwonymi barwami. Wśród nich będą: figura Chrystusa w Rio de Janeiro, wodospad Niagara czy zamek bratysławski.

"Nasza narodowość"

Jan Kanthak, rzecznik prasowy Solidarnej Polski dodał, że Solidarność jest słowem opisującym naszą narodowość, bycie solidarnym, czyli poczucie wspólnoty, współodpowiedzialności i dążenia do wolności. - Musieliśmy o nią cały czas walczyć i ją wyszarpywać - zauważył.

Przypomniał, że Solidarność i Porozumienia Sierpniowe to nasz wyróżnik, którym cały czas powinniśmy się chwalić i przypominać światu. - Dzięki działalności takich osób, jak Anna Walentynowicz czy państwo Gwiazdowie udało się nam odzyskać wolność - zaznaczył.


Posłuchaj
53:37 PR24_MPLS 2020_08_29-10-06-13.mp3 Sz. Szynkowski vel Sęk, J. Kanthak, K. Gawkowski i A. Ścigaj o 40-leciu powstania Solidarności ("Sztuka słuchania")

 

Krzysztof Gawkowski z Lewicy powiedział z kolei, że jego ugrupowanie szanuje Solidarność, która jak się wyraził, była uczestnikiem Okrągłego Stołu i bez Solidarności oraz Polski przed 1989 rokiem, nie byłoby Polski po 1989 roku.

Agnieszka Ścigaj z Koalicji Polskiej podkreśliła, że lekcją sprzed 40 lat, na pewno powinien być fakt, że są pewne sprawy wspólne dla wszystkich, to podstawa jak dodała, każdego działania polityka.

- Solidarność i wolność to dla mnie dwa najważniejsze słowa. Kiedyś to ktoś za nas walczył, by dziś cieszyć się wolnością, a z kolei my, musieliśmy ciężko pracować w czasie transformacji by przyszłe pokolenia cieszyły się jeszcze lepszą Polską, ale mam wrażenie iż i dziś o wolność trzeba dbać, stąd moje zaangażowanie w Koalicję Polską - powiedziała.


Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


***

Audycja: "Sztuka słuchania"

Prowadząca: red. Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Goście: Szymon Szynkowski vel Sęk (PiS, MSZ), Jan Kanthak (Solidarna Polska), Krzysztof Gawkowski (Lewica) i Agnieszka Ścigaj (Kolalicja Polska)

Data emisji: 29.08.2020

Godzina: 10.06

Czytaj także

ECS nie chce zwrócić tablic z Sierpnia ’80. Płażyński: to, co robi pan Kerski, jest aberracją państwa prawa

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 20:09
- Sytuacja jest kuriozalna i absurdalna. Żyjemy w państwie prawa i własność, czyja by ona nie była, to rzecz święta. ECS przypomina bardziej jakieś Europejskie Centrum Łamania Prawa - powiedział Kacper Płażyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Gwiazda: w Polsce toczy się wojna pomiędzy pokoleniem NKWD i SB a pokoleniem AK

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2020 16:18
- Dobrze, że są tacy, którzy krytykują Żołnierzy Wyklętych. Społeczeństwo musi wiedzieć, że wśród nas żyją ludzie o takich poglądach i są spadkobiercami okupanta. W tej chwili toczy się wojna między trzecim pokoleniem NKWD i SB a trzecim pokoleniem AK - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Gwiazda, opozycjonista z czasów PRL.
rozwiń zwiń