X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wulgarna próba dechrystianizacji Europy". Czarnek o profanacji figury Chrystusa

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2020 11:20
- Na naszych oczach powoli przegrywamy walkę o cywilizację łacińską - tak o profanacji figury Chrystusa w Warszawie przez środowiska LGBT powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS, Przemysław Czarnek. Gośćmi byli też: senator Krzysztof Kwiatkowski, Artur Dziambor z Konfederacji i Lech Jaworski z Porozumienia. 
Przemysław Czarnek
Przemysław CzarnekFoto: PR24/DB

Goście PR24 rozmawiali między innymi wydarzeniach z nocy z wtorku na środę gdy na kilku warszawskich pomnikach, m.in. Jezusa Chrystusa przed Bazyliką Świętego Krzyża, pojawiły się tęczowe flagi. Za akcją stoją takie formacje jak: Gang Samzamęt, Stop Bzdurom oraz Poetka.

Poza flagami na pomnikach przyklejone zostały również kartki z manifestem organizatorów, na których można było przeczytać między innymi: "Tak długo jak flaga będzie kogoś gorszyć i będzie niestosowna, tak długo uroczyście przyrzekamy prowokować".

"Przesuwanie granic profanacji"

Przemysław Czarnek z PiS, odnosząc się do profanacji figury Chrystusa w Warszawie powiedział w PR24, że to przykład próby dechrystianizacji Europy w sposób zwulgaryzowany i najmocniej jak można.

- To realizacja z żelazną konsekwencją, taktyki środowisk oraz ideologii LGBT. To przesuwanie granic profanacji, wkraczania w naszą wolność, przekraczania granic i zniewalania człowieka aspołeczną ideologią - powiedział.


Twitter Sebastian Kaleta twitt pomnik flaga 1200.png
Czy wojna symboliczna przeradza się w wojnę fizyczną?

Zdaniem senatora niezależnego, Krzysztofa Kwiatkowskiego, takie zdarzenia powinny być oceniane jednoznacznie, nie powinny mieć miejsca i nie ma, jak dodał, co do tego absolutnie żadnych wątpliwości.

- To skandal i działanie jakiejś nadgorliwej grupki, która robi źle całemu środowisku LGBT. To idiotyczny happening - komentował z kolei Artur Dziambor z Konfederacji.

"Zachowanie marksistowskie"

Z kolei zdaniem Lecha Jaworskiego z Porozumienia, profanacja krzyża, to przejaw zachowania agresywnego, marksistowskiego, w stylu różnego rodzaju bojówek, które zawłaszcza w Ameryce Południowej też zaczynały od określonych postaw i zachowań.

- Nie ma to nic wspólnego ani z tolerancją, ani z postępem. To manifestacja postawy antytolerancyjnej. LGBT w tej chwili funkcjonuje już w fazie wojowniczej ideologii - podkreślił poseł Porozumienia.

Zauważył przy tym, że gdy pojawiały się karykatury Mahometa, to w Europie nie było wątpliwości, że jest to karygodne. Tutaj jak dodał, wygląda na to, że można robić wszystko.


Posłuchaj
48:55 PR24_MPLS 2020_08_01-10-10-38.mp3 P. Czarnek, K. Kwiatkowski, A. Dziambor i L. Jaworski o profanacji figury Chrystusa ("Sztuka słuchania")

Audycja: "Sztuka słuchania"

Prowadząca: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Goście: Przemysław Czarnek (PiS), Krzysztof Kwiatkowski (senator niezależny), Lech Jaworski (Porozumienie) i Artur Dziambor (Konfederacja)

Data emisji: 01.08.2020

Godzina: 10.10 Czytaj także

"Rafał Trzaskowski zaprzecza własnemu programowi". Janusz Kowalski o adopcji dzieci przez pary homoseksualne

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2020 16:01
- Agresywna ideologia LGBT i program, który firmuje Rafał Trzaskowski jest forpocztą zmiany myślenia o rodzinie i życiu społecznym. Karta LGBT podpisana przez Rafała Trzaskowskiego wprost zakładała ingerencję w konstytucyjne prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi poglądami - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W drugiej kadencji stawia na ambitne inwestycje". Rafał Bochenek o prezydencie

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2020 14:00
- Nie tylko CPK, ale i Fundusz Dróg Samorządowych są w centrum uwagi Andrzeja Dudy jako prezydenta drugiej kadencji - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Rafał Bochenek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Sakiewicz: postkomunizm stworzył warunki mętnej wody, a w nich PO odnajdywała się dobrze

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 11:30
- W ostatnich wyborach, Polacy powiedzieli precyzyjnie, czego chcą, a więc spokojnych i głębokich zmian - mówił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz.
rozwiń zwiń