X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Kierunek i odpowiedzialność spoczywają na PiS". Marcin Romanowski o rekonstrukcji rządu

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2020 11:30
- Jarosław Kaczyński to naturalny lider obozu Zjednoczonej Prawicy i to on wyznacza przyszłość - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Romanowski z Solidarnej Polski. Gośćmi programu byli też: Zbigniew Girzyński z PiS, Agnieszka Ścigaj z Koalicji Polskiej i Krzysztof Gawkowski z Lewicy.
Marcin Romanowski
Marcin RomanowskiFoto: PR24/AK

Goście PR24 rozmawiali między innymi o planowanej jesienią rekonstrukcji rządu Zjednoczonej Prawicy i deklaracji z nią związanej prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że "premier zostaje, ale rząd ma być inaczej skonstruowany, w sposób taki, który zlikwiduje stan w którym niektóre decyzje są podejmowane w kilku ministerstwach, znaczy muszą przejść przez kilka ministerstw".

Zbigniew Girzyński z PiS podkreślił, że w sprawie rekonstrukcji rządu i wokół obozu Zjednoczonej Prawicy było wiele spekulacji, ale jak dodał, wypowiedź lidera środowiska Zjednoczonej Prawica, Jarosława Kaczyńskiego, przecięła wszelkie spekulacje.

"Potrzeba spokoju"

- Dobrze, że padła. Polsce potrzeba spokoju i stabilizacji, a nie jakichkolwiek wojen podjazdowych. Przed nami kongres PiS, a to okazja do refleksji, jak zreorganizować strukturę partii, by działała jeszcze sprawniej. Być może będą zmiany dotyczące podziału okręgów partyjnych - powiedział.


karol-gac2.jpg
"Polityczne wakacje nie będą spokojne". Publicysta o planowanej rekonstrukcji rządu

Marcin Romanowski z Solidarnej Polski podkreślił, że jego partia jako jedna z trzech koalicyjnych rozumie, że główna odpowiedzialność za kierunek rządu i państwa spoczywa na PiS. Chodzi jak dodał o interes Polski.

- W tej chwili mamy umowę koalicyjną, która przewiduje dwa resorty dla współkoalicjantów. W pierwszej kolejności, w ramach Zjednoczonej Prawicy, powinniśmy ustalić zasadnicze zadania do realizacji, a w dalszej kolejności zastanowić się nad tym, jak ukształtować instytucjonalnie rządowe ośrodki decyzyjne - mówił.

"Lewica za dobrymi ustawami"

Posłuchaj
51:04 PR24_MPLS 2020_07_25-10-06-23.mp3 Z. Girzyński, M. Romanowski, A. Ścigaj i K. Gawkowski o rekonstrukcji rządu ("Sztuka słuchania")

 

Krzysztof Gawkowski z Lewicy, odnosząc się do słów Jarosława Kaczyńskiego na temat przyszłości premiera Mateusza Morawieckiego powiedział, że nie jest to dla niego zaskoczeniem, iż premier pozostanie na stanowisku. Poza tym, jak podkreślił, można różnie oceniać ostatni unijny szczyt, ale szef polskiego rządu odniósł tam sukces, a w związku z tym, dużo pieniędzy trafi do Polski.

- Jeżeli będą jakieś dobre ustawy społeczne wspomagające Polki i Polaków, to będziemy jako Lewica głosować za, bo niby dlaczego mamy być totalną opozycją? Nie będziemy nią w rozumieniu tego, co jest dobre dla naszego kraju - podkreślił.

"KP nie poprze głupich rozwiązań"

Agnieszka Ścigaj z Koalicji Polskiej nie jest zaskoczona, że zmiany personalne w obozie Zjednoczonej Prawicy ogłasza prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Jak dodała, do Koalicji Polskiej nie trzeba wyciągać ręki, bo do niej trafiają konkretne i racjonalne argumenty.

- Nigdy nie poprzemy głupich rozwiązań, te dobre poprzemy. Niestety jest tak, że w tym momencie mamy najbardziej rozbudowany rząd, Polskę resortową w której ministerstwa ze sobą nie współpracują, są osobnymi księstwami - powiedziała.


Audycja: "Sztuka słuchania"

Prowadząca: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Goście: Zbigniew Girzyński (PiS), Marcin Romanowski (Solidarna Polska), Agnieszka Ścigaj (Koalicja Polska) i Krzysztof Gawkowski (Lewica)

Data emisji: 25.07.2020

Godzina: 10.06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: rząd ma charakter w wielkiej mierze kontynuacyjny

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 19:07
- Skład rządu, który został przedstawiony przez premiera Mateusza Morawieckiego został zaakceptowany po dyskusji przez Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości - poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: po wakacjach będzie rekonstrukcja rządu, ale premier zostaje

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2020 11:05
- Zmiany personalne nastąpią. Premier zostaje, ale rząd będzie skonstruowany inaczej - w sposób, który zlikwiduje sytuację, w której ciąg decyzyjny jest rozproszony po różnych ministerstwach - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prezes PiS Jarosław Kaczyński, odnosząc się m.in. do tematu rekonstrukcji rządu.
rozwiń zwiń