X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"W pewnych kwestiach mamy zbliżone poglądy". Radosław Fogiel o Konfederacji

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2020 12:44
- W pewnych kwestiach mamy z Konfederacją zbliżone poglądy. Mogę np. domniemywać, że jakaś część wyborców Konfederacji nie będzie chciała zagłosować na kandydata, który zawsze był zakochany w Unii Europejskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel (PiS). Gośćmi audycji byli również Krzysztof Bosak (Konfederacja), Marcin Romanowski (SP) oraz Paweł Kowal (KO).
Jedno ze spotkań wyborczych kandydata Konfederacji do wyborów prezydenckich Krzysztofa Bosaka
Jedno ze spotkań wyborczych kandydata Konfederacji do wyborów prezydenckich Krzysztofa BosakaFoto: Twitter/Konfederacja

Tematem audycji "Sztuka Słuchania" była trwająca kampania prezydencka. - Pan prezydent Andrzej Duda ma ofertę skierowaną do całości społeczeństwa. Wyborcy, których kandydaci nie przeszli do II tury będą musieli podjąć decyzję o wzięciu udziału w głosowaniu. Mogę domniemywać, że jakaś część wyborców Konfederacji nie będzie chciała zagłosować na kandydata, który zawsze był zakochany w Unii Europejskiej - stwierdził Radosław Fogiel

Andrzej Anusz 1200.jpg
"Czas skraca się bardziej Rafałowi Trzaskowskiemu". Dr Andrzej Anusz o kampanii prezydenckiej

- W pewnych kwestiach mamy zbliżone poglądy. W kwestiach gospodarczych PiS jest bliżej do katolickiej nauki społecznej, z kolei część wyborców Konfederacji preferuje wolnorynkowy model znany raczej z państw anglosaskich. Trzeba jednak wziąć pod uwagę inne rzeczy. PiS nie ma takiego radykalnego podejścia, by od jutra zlikwidować podatki - zwrócił uwagę.

Czytaj także:

Zdaniem wicerzecznika PiS "ci wyborcy Konfederacji, dla których niskie podatki są istotne powinni docenić, że prezydent Andrzej Duda wprowadził zerowy podatek dochodowy dla młodych, obniżkę PIT i CIT". 

"Życzę przekonania do naszych idei"

- Dziękuję wszystkim, którzy na mnie zagłosowali. 1 mln 300 tys. wyborców, którzy mi zaufali to ogromna satysfakcja. Chciałoby się otrzymać więcej głosów, natomiast po wynikach widać, że potrzeba jeszcze kolejnych lat pracy politycznej, budowy zaufania i myślę, że to będzie dawać efekty - zaznaczył Krzysztof Bosak.

Rafał Trzaskowski 1200 PAP.jpg
Łukasz Jankowski: w optyce Rafała Trzaskowskiego wszystko jest winą PiS

- Życzę Rafałowi Trzaskowskiemu i prezydentowi Andrzejowi Dudzie, żeby na serio przekonali się do naszych idei. Żaden z tych panów nigdy bronił naszej suwerenności przed Unią Europejską. Obaj popierali przenoszenie kompetencji budżetowych do UE. My jesteśmy temu przeciwni - przypomniał. 

Czytaj także:

- W kluczowym momencie odnośnie terminu wyborów prezydent nie miał w tej kwestii nic do powiedzenia. Podobnie Rafał Trzaskowski odmawiał konsultacji odnośnie karty LGBT, co skończyło się protestem rodziców. Wybór jest trudny i dramatyczny i wiemy, że przez ostatnie 2 tygodnie kandydaci zrobią wszystko, byle tylko wygrać - dodał. 

"Wspólny kandydat"

- Nie mam problemu, by powiedzieć coś dobrego o Konfederacji, jeśli mi się coś w niej podoba. Rafał Trzaskowski pokazał, że może powiedzieć coś dobrego wobec każdego środowiska. Chciałbym usłyszeć prezydenta Dudę, który mówi co mu się podoba u konkurentów, szczególnie u jego bezpośredniego konkurenta - mówił Paweł Kowal.

Marian Kowalski 1200.jpg
"Rafał Trzaskowski i PO nie są dla nas żadną alternatywą". Marian Kowalski o kampanii wyborczej

- Nasze stanowisko, stanowisko Koalicji Obywatelskie jest bardzo proste. To, co dobre - zostaje, to co złe - będzie wypalone. Złe rzeczy muszą znikać z polityki, a najgorszą rzeczą w Polsce są podziały. Nie traktujmy wyborców jak własność polityków. Każdy wyborca jest wolny i decyduje sam. Złości mnie traktowanie ich jako worek, który można przestawić w jedno czy w drugie miejsce - wyjaśnił. 

Czytaj także:

Jego zdaniem "każdy musi znaleźć kandydata, z którym ma więcej wspólnego, a nie kandydata idealnego. Myślę, że wielu wyborców to rozumie".

"Instrumentalizacja prawa"

Kolejny gość Polskiego Radia 24 odniósł się do Marszu Niepodległości. - Mieliśmy do czynienia z instrumentalizacją prawa. Prawo do zgromadzenia daje nam wolność zgromadzeń. Rafał Trzaskowski popierał absurdalną decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie zgromadzeń, na szczęście sąd tę decyzję uchylił. To działania uchylające prawo, charakterystyczne dla osób z Platformy Obywatelskiej - mówił Marcin Romanowski.

Czytaj także:

- Uczestniczę w Marszu Niepodległości od samego początku i nie widziałem wokół siebie skrajnych haseł czy osób. To po prostu marsz taki jak wiele patriotycznych manifestacji w Polsce. Rafał Trzaskowski wspierał apele do instytucji europejskich, które atakowały Polskę w sposób nieuprawniony - przyznał. 

Posłuchaj
14:03 _PR24_AAC 2020_07_04-10-07-09.mp3 Goście audycji w rozmowie na temat kampanii prezydenckiej (Sztuka Słuchania/PR24) cz. 1

Posłuchaj
33:03 _PR24_AAC 2020_07_04-10-53-43.mp3 Goście audycji w rozmowie na temat kampanii prezydenckiej (Sztuka Słuchania/PR24) cz. 2 

W audycji również szerzej o temacie Marszu Niepodległości, publikacji dziennika "Fakt" oraz kampanii Szymona Hołowni.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Debata w PR24"
Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Goście: Radosław Fogiel (PiS), Krzysztof Bosak (Konfederacja), Marcin Romanowski (SP), Paweł Kowal (KO)
Data emisji: 04.07.2020
Godzina emisji: 10.06

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Umizguje się do osób LGBT". Poseł Solidarnej Polski o sztabie Rafała Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 09:20
- Prezydent Andrzej Duda określił jasno, że nie dopuści do przewartościowania rodziny. Niestety Rafał Trzaskowski, będąc prezydentem Warszawy, wprowadził kartę LGBT+, a jego sztab umizguje się do tej grupy osób, by poparli ich kandydata - powiedział w Polskim Radiu 24 Tadeusz Woźniak (Solidarna Polska). Gościem audycji był również Paweł Szramka (Koalicja Polska).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dosyć niestabilna kategoria". Dr Tomasz Herudziński o elektoracie Szymona Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 14:44
- Można szacować, że w społeczeństwie jest do 20 proc. osób głosujących na zasadach antysystemowości. To analogiczna sytuacja do tej, która miała miejsce 5 lat temu z Kukiz'15. Te osoby chętnie zagłosują za bliżej nieokreśloną wizją Polski - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Herudziński, socjolog z SGGW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Piekarska: Pałac Prezydencki powinien być otwarty dla różnych środowisk

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 14:28
- Pałac Prezydencki powinien być także otwarty dla środowisk, z którymi programowo się nie zgadzamy. Podoba mi się deklaracja Rafała Trzaskowskiego, że jego urzędnicy nie będą członkami partii politycznych - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Katarzyna Piekarska, poseł Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń