X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Wykazał się wielką klasą". Wiceszef MON o Andrzeju Dudzie podczas debaty prezydenckiej

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2020 13:25
- To była debata wszyscy na jednego. Andrzej Duda był jedynym uczestnikiem tego wydarzenia, do którego odnosili się prawie wszyscy pozostali kandydaci. Wytrzymał jednak napięcie i nie oddawał razów, które otrzymywał - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej. Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także Paweł Kowal (PO-KO), Andrzej Szejna (SLD) i Kamil Bortniczuk (Porozumienie).
Andrzej Duda w studiu TVP w Warszawie podczas debaty prezydenckiej, która odbyła się w środę, 17 czerwca
Andrzej Duda w studiu TVP w Warszawie podczas debaty prezydenckiej, która odbyła się w środę, 17 czerwcaFoto: PAP/Paweł Supernak

Wybory prezydenckie odbędą się w niedzielę, 28 czerwca. Kampania zyskała wreszcie na intensywności i dynamice, niebawem wkroczy na ostatnią prostą. Kandydaci spotykają się z wyborcami, codziennie odwiedzają wiele miejscowości, by rozmawiać z mieszkańcami o trapiących ich problemach. Jednak najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia była debata prezydencka, podczas której 11 pretendentów w studiu Telewizji Polskiej odpowiadało na pytania dotyczące m.in. polityki zagranicznej, wewnętrznej i społecznej, a także dyskutowali o gospodarce i świecie wartości.

mid-20617353 (1).jpg
Debata prezydencka. Kandydaci mówili o relokacji migrantów, małżeństwach homoseksualnych i przyjęciu euro

"Każdy miał swobodę wypowiedzi"

Wojciech Skurkiewicz podkreślił, że podczas debaty "Andrzej Duda wykazał się wielką klasą". - Był praktycznie jedynym uczestnikiem tego wydarzenia, do którego odnosili się prawie wszyscy pozostali kandydaci. To była debata wszyscy na jednego. Zresztą przewidywaliśmy to, ponieważ Andrzej Duda est przecież urzędującą głową państwa i pozostali próbowali się do tego odnosić. Prezydent wytrzymał napięcie i nie oddawał razów, które otrzymywał - zaznaczył. Zdaniem wiceministra obrony narodowej podczas debaty "wszyscy mieli równe szanse". - Redaktor Michał Adamczyk stanął na wysokości zadania. Każdy miał swobodę wypowiedzi - dodał.


Posłuchaj
52:43 PR24_AAC 2020_06_20-10-07-32.mp3 Goście Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg o kampanii wyborczej i debacie prezydenckiej, która odbyła się w studiu TVP ("Sztuka słuchania")

 

Wiceszef MON odniósł się także do kwestii tworzenia przez państwo kolejnych form pomocy dla różnych grup społecznych, o których była mowa podczas debaty, a o których znaczeniu podkreśla podczas kampanii ubiegający się o reelekcję prezydent. - Rząd Zjednoczonej Prawicy jednoznacznie wspiera te obszary, które przez wiele lat i poprzednich rządzących były niedoceniane - podkreślił.

"W tej sprawie jest zgodność"

Według Pawła Kowala debata prezydencka rozczarowała. - Nie podzielam zdania, że była ona jakoś szczególnie interesująca. Uważam, że była słabo przygotowana i bardzo formalna - stwierdził poseł klubu parlamentarnego Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska.

PAP debata TVP 1200.jpg
"Dużo gorętsza atmosfera". Samuel Pereira o debacie prezydenckiej

Odniósł się do kwestii środowisk i ideologii LGBT, która podczas kampanii prezydenckiej jest ostatnio dość mocno akcentowana. - Nie wiem, po co robimy zamieszanie, jeżeli chodzi o związki partnerskie. Uważnie czytając i słuchając wypowiedzi polityków da się zauważyć, że w tej sprawie jest zgodność jak w mało której - powiedział.

Czytaj także:

Z kolei Andrzej Szejna (poseł SLD) skrytykował PiS i PO, że ich obozy wzięły się za dyskusje dotyczące tematów związanych z LGBT. - Obie partie mają korzenie prawicowe, jedna jest teraz bardziej konserwatywna, druga bardziej w centrum. Ale żadna nie zna spraw z tym związanych tak dobrze jak Lewica. Lewica i Robert Biedroń proponują Polskę godności, a nie nienawiści. Proponują Polskę, w której nie chodzi o mniejszości seksualne, ale również o prawa osób wykluczonych w jakikolwiek inny sposób - zaznaczył parlamentarzysta.

"Takiej ustawy nie podpisze"

1200_Duda_TT.jpg
"Prezydent jest otwarty na rozmowę ze wszystkimi". Andrzej Duda spotkał się z aktywistą LGBT

Kamil Bortniczuk nie zgodził się z tym, by PiS i PO nie rozmawiały o LGBT. - To temat warty uwagi. Polacy jako naród otwarty chcą, aby osoby homoseksualne miały prawa tzw. czysto techniczne, ale z perspektywy lat wiemy, że to, co działo się w tej kwestii na Zachodzie, było oszustwem. Zaczynało się od praw dających zielone światło związkom partnerskim, a kończyło na umożliwianiu osobom w takich związkach adopcji dzieci - tłumaczył.

- Jako sztab Andrzeja Dudy zadaliśmy wszystkim kontrkandydatom pytanie, czy jako prezydenci podpiszą ustawę przyznającą prawa adopcji parom homoseksualnym. Rafał Trzaskowski nie odpowiedział na nie. W mojej ocenie to milcząca zgoda - podkreślił. - Natomiast Andrzej Duda jest gwarantem, że takiej ustawy nie podpisze. On będzie stawiał na rodzinę - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Sztuka słuchania"
Prowadzący: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Goście: Wojciech Skurkiewicz (wiceminister obrony narodowej), Paweł Kowal (poseł klubu PO-KO), Andrzej Szejna (poseł SLD), Kamil Bortniczuk (Porozumienie)
Data emisji: 20.06.2020
Godzina emisji: 10.07

Polskie Radio 24/bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"W społeczeństwie tworzy się nadzwyczajna kasta". Psycholog o ideologii LGBT

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 11:41
- W tym momencie w społeczeństwie tworzy się nadzwyczajna kasta, która żąda nadzwyczajnych praw. Ogromna rola należy tutaj do mądrego społeczeństwa, które odwołuje się do konstytucji i prawa naturalnego. Aby państwo istniało, musi być oparte na rodzinie i małżeństwie - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Jackowska, psycholog społeczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nigdy nie zgodzimy się, by ludzi przywożono do Polski przymusowo". Prezydent o relokacji migrantów

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2020 21:42
- Jesteśmy narodem ludzi życzliwych, ale nie zgadzamy się, aby migranci byli do Polski przywożeni przymusowo - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas debaty w TVP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lisicki: Trzaskowski jest forpocztą ruchu LGBT

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 13:19
- Gdyby Rafał Trzaskowski odniósł zwycięstwo w wyborach, oznaczałoby to, że wszelkie elementy związane z ideologią poprawności politycznej, rewolucją obyczajową, "walcem postępu", który bez przerwy się toczy, dotarłyby do Polski i uzyskały tutaj (...) bardzo silny ośrodek władzy - ocenił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki ("Do Rzeczy").
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bastiony ideologicznej lewicy". Wybranowski o miastach zarządzanych przez PO

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 13:53
- Miasta takie jak Poznań czy Warszawa są awangardą rewolucji światopoglądowej, do której dążą środowiska lewicowe. W stolicy Rafał Trzaskowski nie realizuje programu wyborczego, a politykę ideologiczną - powiedział publicysta Wojciech Wybranowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bronisław Wildstein o ideologii LGBT: uderzenie w fundament naszej kultury

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2020 08:43
- Ideologia przybiera się w szaty obrońców ludzi, którzy czują się dyskryminowani. Po to, by ich nie dyskryminować musimy zmienić, rozbić całą obyczajowość. Ten który mieni się obrońcą, staje się agresorem - mówił w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein, publicysta.
rozwiń zwiń