X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Architekt i strateg walki z koronawirusem". Prof. Zbigniew Rau o ministrze zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2020 11:25
- Fakty są takie, że Polska wyjątkowo dobrze radzi sobie z koronawirusem - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Rau (PiS). Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także Andrzej Dera (Kancelaria Prezydenta), Katarzyna Piekarska (KO) oraz Beata Maciejewska (Lewica).
Audio
  • Politycy ocenili działalność ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego (Sztuka słuchania/PR24)
Minister zdrowia Łukasz Szumowski pozostaje na stanowisku
Minister zdrowia Łukasz Szumowski pozostaje na stanowiskuFoto: East News/Andrzej Iwanczuk
pap łukasz szumowski 1200.jpg
Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra zdrowia

Platforma Obywatelska zapowiedziała podjęcie prac nad ustawą dotyczącą utworzenia komisji śledczej do wyjaśnienia związków ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego ze spółkami powiązanymi kapitałowo z jego rodziną. Goście "Sztuki słuchania", którą poprowadziła red. Małgorzata Raczyńska-Weinsberg odnieśli się sprawy.

Zdaniem prof. Zbigniewa Rau (PiS) "architektem i strategiem walki z pandemią koronawirusa jest minister Łukasz Szumowski". - Wystarczy spojrzeć ilu ministrów zdrowia - z chociażby krajów sąsiednich - zrezygnowało z pełnienia funkcji w czasie pandemii - argumentował.

"W tej sprawie powinna zostać powołana komisja śledcza"

Katarzyna Piekarska (KO) stwierdziła, że "wniosek o wotum nieufności wobec ministra zdrowia był koniecznością". - Wokół pana Łukasza Szumowskiego jest wiele niejasności - tłumaczyła. - Nie mam złudzeń, że prokuratura, którą zarządza Zbigniew Ziobro nie wyjaśni spraw związanych z ministrem zdrowia. W tej sprawie powinna zostać powołana komisja śledcza - powiedziała.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Premier: wniosek o wotum nieufności wobec ministra zdrowia pełen manipulacji i kłamstw

pap szumowski 1200 (1).jpg
Szumowski o wotum nieufności: głosowanie za albo przeciw polityce hejtu, fałszu i mowie nienawiści

Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta zaapelował o spokój i rozwagę. - To nie jest czas na podkładanie sobie nóg. Trzeba podejmować szybkie decyzje - zaznaczył. - Kryzys gospodarczy dotknął cały świat. Żeby skutecznie przeciwdziałać skutkom koronawirusa musi być współdziałanie między prezydentem, rządem a większością parlamentarną - podkreślił.

Rzetelne media i te nierzetelne

Beata Maciejewska (Lewica) zaapelowała o szybkie działanie, ale w innej sprawie. - Jeżeli w przestrzeni publicznej pojawiają się tak poważne zarzuty wobec ministra zdrowia, to państwo prawa powinno natychmiast zareagować - dodała.

Na zarzuty o małą wiarygodność mediów, które informowały o sprawie, stwierdziła, że "OKO.press jest jednym z najbardziej rzetelnych mediów jakie istnieją".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sztuka słuchania"
Prowadziła: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg
Goście: prof. Zbigniew Rau (PiS), Andrzej Dera (Kancelaria Prezydenta), Katarzyna Piekarska (KO), Beata Maciejewska (Lewica)
Data emisji: 06.06.2020
Godzina emisji: 10.06

PR24/IAR/pb

Czytaj także

"Haniebne słowa" pod adresem ministra zdrowia. Resort pozwie parlamentarzystów

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 20:20
- W związku z tym, że Piotr Zgorzelski z PSL-Kukiz'15 i Andrzej Rozenek z Lewicy nie przeprosili ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego za swoje słowa, prawnicy przygotowują pozwy o naruszenie jego dóbr osobistych - poinformował rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Przeprosin domagał się wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Opozycja chce zdyskredytować sukces Szumowskiego". Łęski o atakach na ministra zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 10:21
- Opozycja atakuje ministra, dzięki któremu udało się przeprowadzić Polskę w miarę suchą nogą przez epidemię. Odniósł on ogromny sukces. Opozycja bije w miejsce, w którym rząd ma się czym pochwalić - aby to zdyskredytować - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Łęski z TVP. Gośćmi audycji byli także: Michał Płociński ("Rzeczpospolita") i publicysta Miłosz Lodowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Groźby pod adresem ministra zdrowia. Wybranowski: element brutalnej walki politycznej

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 19:12
- To bulwersująca sprawa. Zaczyna przekraczać dopuszczalne granice – powiedział Wojciech Wybranowski z "Do Rzeczy", odnosząc się do gróźb śmierci, które pojawiły się w stosunku do ministra Łukasza Szumowskiego. - To coś szokującego, coś, co pokazuje obecny stan emocji - dodał Hubert Biskupski z "Super Expressu".
rozwiń zwiń