X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Suski: wykorzystywanie zagrożenia koronawirusem jest nieprzyzwoite

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 11:11
- Przedstawiciele największego klubu opozycji sugerują, że rząd coś ukrywa, że są wypadki zachorowań. Rząd przedstawi jaka jest sytuacja - komentował zapowiedź posiedzenia Sejmu ws. koronawirusa Marek Suski (PiS). W studiu Polskiego Radia 24 o zagrożeniu epidemią dyskutowali także: Lech Jaworski (Porozumienie), Andrzej Dera (Kancelaria Prezydenta), Paweł Kowal (PO), Hanna Gill-Piątek (Lewica), Dobromir Sośnierz (Konfederacja).
Audio
Marek Suski
Marek SuskiFoto: PR24/PJ

Informacja rządu ws. koronawirusa będzie jedynym punktem poniedziałkowego posiedzenia Sejmu, które rozpocznie się o godz. 10 - zapowiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Kraków koronawirus 1200 PAP.jpg
Prof. Zybertowicz: komentarze opozycji w sprawie koronawirusa to pewien stan umysłu

Marek Suski komentował przyczyny zwołania posiedzenia ws. zagrożenia koronawirusem. - Prezydent poprosił rząd o złożenie wyczerpującej informacji właśnie dlatego, że pojawiły się różnego rodzaju nieprawdziwe doniesienia, wykorzystywane niestety w kampanii wyborczej - nadmienił i przypominał - premier spotyka się z prezydentem i ministrem zdrowia, ogłaszają specjalne programy wsparcia dla szpitali, nasze służby kontrolują przyjeżdżających, wykonujemy wszystko, co powinno robić państwo, by zabezpieczać swoich obywateli - dodał poseł.

- Wykorzystywanie do kampanii wyborczej zagrożenia epidemią jest nieprzyzwoite. Powinniśmy wszyscy razem, także z opozycją, pracować nad tym, by zabezpieczyć Polskę i Polaków przed ew. epidemią a nie rzucać sobie kłody pod nogi – dodał poseł.

"Należało złożyć informację w Senacie"

Paweł Kowal argumentował, że zainteresowanie w czasie kampanii wyborczej sprawami, które dotyczą społeczeństwa jest oczywiste. - Jest jasne, że jeśli takie zagrożenie jak ryzyko koronawirusa następuje w czasie kampanii, to staje się tematem politycznym, nie ma się co gorszyć. PiS nie chciało w Senacie przedstawić informacji w tej sprawie, a następnego dnia prezydent wystąpił, aby zebrał się cały Sejm, pomimo, że jak słyszymy, wirusa w Polsce nie ma. Należało pójść do Senatu, nie zwoływać specjalnie Sejmu, złożyć normalną informację, byłoby po wszystkim - stwierdził.

KPRM mateusz morawiecki free 1200.jpg
"Chcemy wypracować rozwiązania w kwestii koronawirusa". Premier uda się na spotkanie państw V4

"Opozycja byłaby zawiedziona, gdyby koronawirus się nie pojawił"

Lech Jaworski tłumaczył, że to Sejm jest miejscem, w którym odbywają się najważniejsze debaty. - Opozycja chciałaby uczynić z Senat uczynić niezależny samodzielny organ władzy państwowej, tak nie jest, trzeba pewne rzeczy robić systemowo, zgodnie z zasadami funkcjonowania państwa - precyzował.

- Zaczynam mieć wrażenie, że opozycja byłby bardzo zawiedziona, gdyby koronawirus się w Polsce nie pojawił. To dramatyczne zagrożenie jest wykorzystywane w dyskusji politycznej w sposób nierzetelny - dodał poseł porozumienia.

"Wzywamy do spokoju"

Hanna Gill-Piątek zaznaczyła, że zarówno Lewica jak i jej kandydat na prezydenta, Robert Biedroń, apelują o spokój ws. zagrożenia wirusem. - Najgorszą rzeczą jest tu strach i dezinformacja, najgorszą rzeczą jaką my, politycy możemy zrobić, jest podgrzewanie atmosfery. Robert Biedroń już od wielu tygodni wzywa prezydenta Andrzeja Duda o zebranie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, w której są przedstawiciele wszystkich ugrupowań, także opozycji, a która mogłaby przygotowywać Polskę do tej epidemii, tak abyśmy mogli zgodnie występować w razie zagrożenia – przypominała

Normalne państwo ma procedury"

Zdaniem Dobromira Sośnierza angażowanie Sejmu jest kompletnie niecelowe. - Zwoływanie posiedzenia Sejm tylko z tego z powodu jest wyłącznie sianiem paniki, tak jakby nie wystarczyło wysłać informacji. Sejm ma uchwalać ustawy, w takiej sytuacji normalne państwo wdraża normalne procedury. Epidemia nie została wynaleziona wraz z koronawirusem, takie zagrożenie było znane od dawna. Wdraża się procedury a nie o tym gada – zaznaczył przedstawiciel Konfederacji.

"Skrajna nieodpowiedzialność opozycji"

Andrzej Dera tłumaczył. - Posiedzenie Sejmu jest potrzebne by przekazać przedstawicielom narodu, a z pośrednictwem mediów wszystkim zainteresowanym, najważniejsze informacje  dotyczące koronawirusa, tego jak się zachowywać, jakie są podjęte działania, także aby zapobiegać dezinformacji i panice, które byłyby w tej sytuacji najgorsze. Ogromnie mnie martwi to przeczytaliśmy w tweecie kandydatki na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która sugeruje wprost, że przypadki zachorowań na koronawirusa są w Polsce ukrywane. To jest skrajna odpowiedzialność, to ma wywołać panikę – dodał.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Sztuka słuchania"

Prowadzący: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Goście: Marek Suski (PiS), Lech Jaworski (Porozumienie), Andrzej Dera ( Kancelaria Prezydenta), Paweł Kowal (PO), Hanna Gill-Piątek (Lewica), Dobromir Sośnierz (Konfederacja)

Data emisji: 29.02.2020

Godzina emisji: 10.06


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lekarz ws. koronawirusa: zachowujmy elementarne środki ostrożności

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 15:38
- Nie wpadajmy w panikę, unikajmy ludzi, którzy mogą być zainfekowani, nie zbliżajmy się do kaszlących. Spokojnie i z rozwagą zmniejszajmy ryzyko infekcji, nie ma powodów do dramatyzowania - przekonywał w Polskim Radiu 24 Zdzisław Wolski, lekarz chorób wewnętrznych, poseł Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władysław Teofil Bartoszewski: dziś nawet mycie rąk jest upolitycznione

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 19:18
- Na doniesienia o koronawirusie, polski rząd powinien zareagować tak, jak rząd w Izraelu 10 lat temu gdy wybuchł wulkan i sparaliżował loty - mówił w Polskim Radiu 24 Władysław Teofil Bartoszewski z PSL. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyrwich: opozycja będzie grała tematem koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 19:20
- To oczywiste, że opozycja będzie grała tematem koronawirusa. Najważniejsze dla niej jest wygranie wyborów - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Wyrwich z tygodnika "Niedziela". Gościem audycji był też Dariusz Grzędziński z "Super Expressu".
rozwiń zwiń