X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wojewoda łódzki: nasz region zmienia się na lepsze wraz z dobrą zmianą

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 19:00
- Wojewoda to tzw. zderzak, bo po pierwsze musi się spotykać z samorządowcami i z obywatelami, a po drugie z przedstawicielami rządu, skąd odbiera polecenia, które musi wykonywać  - mówił w Polskim Radiu 24 nowo powołany wojewoda łódzki, Tobiasz Bocheński. Dodał, że to powoduje, że jest w swoistym "klinczu". 
Audio
  • 26.11.19 Sztuka słuchania. Wojewoda łódzki: za podwyżkami musi iść jakoś w usługach
Powołanie nowego wojewody łódzkiego
Powołanie nowego wojewody łódzkiegoFoto: PAP/Paweł Supernak

Premier Mateusz Morawiecki powołał nowych wojewodów dla czterech województw. Wśród nich znalazł się również nowy wojewoda łódzki - został nim Tobiasz Bocheński, doktor nauk prawnych i wykładowca. 

Podczas uroczystości wręczenia aktów powołania na stanowiska, Mateusz Morawiecki podkreślił, jak istotną rolę pełnią wojewodowie "w terenie".

"Lepsze usługi publiczne"

Tomasz Trela 1200.jpg
T. Trela: podobne problemy, które kiedyś miała Lewica, ma dziś PO

Dodał, że rząd razem z nimi będzie dążył "do usprawnienia państwa, tak żeby usługi publiczne były coraz bardziej dostępne dla wszystkich obywateli i w przyjazny sposób stosowane w różnych obszarach życia społecznego".

"Podwyżki i jakość"

- Premier oczekuje też, żeby urzędy zwiększały swoją efektywność, także w kontekście podwyżek dla urzędników, co stało się za rządów PiS, czego z kolei rząd Donalda Tuska nie zrobił, więc była to grupa dyskryminowana i premier chce by za podwyżkami szła jakość - mówił gość PR24. 

Podkreślił, że Łódź nie miała do tej pory szczęście do polityków, bardzo wielu jak dodał zapewniało, że miasto to ma w sercu, ale ono pozostawało ciągle na marginesie, jako miasto odmienne i trochę na uboczu.

Twitter Mateusz Morawiecki wojewodowie 1200.jpg
Mateusz Morawiecki wręczył powołania nowym wojewodom

"Dyskryminacja łódzkiego"

- Nasz region był dyskryminowany. To się zmienia wraz z dobrą zmianą i mam nadzieję, że za kolejne cztery lata będzie jeszcze lepiej - podkreślił.

Nowy wojewoda łódzki zaznaczył też, że to samorządy są na pierwszej linii kontaktu z rządem.

- Jeśli chodzi o działania obstrukcyjne to mogę podać przykład jednego z samorządów, gdzie twierdzono, że nie można wypłacić 500+ na pierwsze dziecko, bo jak tłumaczono, są problemy organizacyjne. Według mnie, zachodziło tu jednak podejrzenie tworzenia sztucznego problemu i otoczkę, że rząd nie realizuje obietnic - mówił Tobiasz Bocheński. 

***

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji była Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Polskie Radio 24/jj

______________________

Data emisji: 26.11.2019

Godzina emisji: 17.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Rafał Potocki: prezydent i premier mają wspólne cele i podobnie widzą świat

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 12:07
- Mateusz Morawiecki wydaje się mentalnie stosunkowo blisko prezydenta i ci panowie się rozumieją. Prezydent i premier mają wspólne cele i podobnie widzą świat - mówił Andrzej Rafał Potocki, publicysta tygodnika "Sieci" w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jesteśmy skłonni poprzeć specustawę". P. Gliński o ratowaniu łódzkich zabytków

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 06:54
Piotr Gliński, wicepremier i poseł Prawa i Sprawiedliwości z Łodzi, ocenił, że stan łódzkich budynków budzi zaniepokojenie i wymaga reakcji. Przyjęcie odrębnych przepisów, które pozwolą skutecznie rewitalizować budynki w Łodzi, zaproponowała wcześniej jej prezydent Hanna Zdanowska. Miałby również powstać specjalny fundusz na ratowanie kamienic.
rozwiń zwiń