X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Gróbarczyk: dzięki rozbudowie portów morskich do Polski będą płynęły miliardy złotych

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 18:43
- Posiadamy infrastrukturę, która pozwala na połączenia dalekowschodnie, które są bardzo intratne dla naszego kraju. Bezpieczeństwo eksportu i infrastruktury ma swoje zabezpieczenie w agendach państwowych. Najważniejszy jest teraz z kolei rozwój portu i budowa nowej infrastruktury - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Gróbarczyk, minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Audio
  • 05.11.2019 Marek Gróbarczyk o rozbudowie polskich portów morskich

- W ramach naszej polityki morskiej przyjęliśmy kierunkowe działania. Nastawiamy się na rozwój, a w kończącej się kadencji przyjęliśmy ustawę w zakresie rozbudowy portów morskich. Ten wyjazd do Singapuru był bardzo istotny, bo port singapurski stał się dla nas ważnym udziałowcem. Terminal głębokowodny to ogromna szansa dla Polski i równocześnie szansa na ogromny przychód dla Polski. W ramach UE pierwszy port kasuje wszelkiego rodzaju opłaty. Dzisiaj te ładunki zostały przekierowane do Gdańska, gdyż przejmuje on najważniejsze tankowce - podkreślił.

- Natychmiast przystąpiliśmy do procesu rozbudowy portów morskich, a więc podwojenia zdolności przeładunkowych i przyjmowaniu kontenerów. Z tytułu rozładunku i przeładunku towarów w Gdańsku do Polski będą płynęły miliardy złotych. W Singapurze potwierdziliśmy kierunkowe działania dot. rozbudowy tego terminalu i inwestycja powinna się wkrótce rozpocząć - podkreślił minister.

1200_Gróbarczyk_TT.jpg
Inwestycja, na którą czekano latami. Przekop Mierzei Wiślanej rozpoczęty

"Potrzeba wielu miejsc"

- Widzimy to, że następuje przesunięcie strumieni ładunkowych w kierunku Morza Bałtyckiego. Stajemy się najkrótszą i najtańszą drogą odnośnie ładunków kontenerowych. Mamy zatem szansę przejąć dominującą rolę, jeśli chodzi o przeładunki kontenerów - stwierdził gość Polskiego Radia 24.

- Mamy infrastrukturę, która pozwala na połączenia dalekowschodnie, które są bardzo intratne dla naszego kraju. Bezwzględnie bezpieczeństwo eksportu i infrastruktury ma swoje zabezpieczenie w agendach państwowych. Najważniejszy jest rozwój portu i budowa nowej infrastruktury. Krok po kroku stajemy się niezwykle ważnym partnerem państw dalekowschodnich, a przyjdzie czas, że to polskie porty rozpoczną akwizycję. Porty, by się rozwijać, muszą mieć wiele miejsc - podsumował. 

***

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Polskie Radio 24/pkr

-----------------------------

Data emisji: 05.11.19

Godzina emisji: 17.47

Czytaj także

Większe statki wpłyną do Świnoujścia. Jest umowa ws. rozbudowy terminala

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 13:55
Umowę na przystosowanie infrastruktury terminalu promowego do obsługi transportu intermodalnego podpisano w Świnoujściu (Zachodniopomorskie). Po przebudowie terminal będzie mógł obsługiwać promy i statki pasażerskie o długości do 270 m.
rozwiń zwiń