X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Radosław Fogiel o programie 100 obwodnic: pieniądze są zagwarantowane

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 12:51
- Zobowiązanie do uruchomienia programu 100 obwodnic jest dla nas bardzo ważne. Poprawia się infrastruktura drogowa w całym kraju, ale ważna jest możliwość odetchnięcia miastom, to jest nie tylko kwestia korków czy smogu ale także bezpieczeństwa - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Fogiel, zastępca rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 08.10.19 Radosław Fogiel: obwodnice mają być częścią sieci drogowej, zarówno istniejącej, jak i planowanej
Radosław Fogiel
Radosław FogielFoto: PR24/RB

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory, przedstawi konkretny plan co najmniej stu obwodnic wraz z programem finansowania. Jak zapowiedział premier będzie to wielomiliardowy program finansowany w części z budżetu krajowego, a w części z unijnego.

obwodnica_ciechanów1200.jpg
"Sto obwodnic". Adrian Furgalski: wyprowadzą duży ruch z miast i poprawią bezpieczeństwo

Radosław Fogiel tłumaczył, że program agreguje także rozproszone działania prowadzone do tej pory. - Jeśli chodzi o wytypowanie miejsc budowy jesteśmy na zaawansowanym etapie, znamy koszt kilometra wybudowania drogi. W momencie ostatecznej decyzji co do listy priorytetowej setki obwodnic koszt całości będzie znany, jednak są już zagwarantowane w budżecie pieniądze na ten cel - zapewnił.

"Tylko takie działanie ma sens"

- Chcemy, aby obwodnice były całością sieci drogowej, zarówno istniejącej, jak i planowanej. Tylko takie działanie ma sens. Są miejscowości rozjeżdżane przez tiry, dochodzi tam do wypadków. To będzie priorytet, w takich miejscach obwodnica to kwestia być, albo nie być dla mieszkańców – podkreślił rzecznik.

Szef rządu na konferencji w Warszawie wyjaśnił, że będzie to program wielomiliardowy. - Nawet według dzisiejszych kalkulacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, program na około 20 mld złotych - częściowo z budżetu krajowego, częściowo z budżetu unijnego, w zależności od tego, w jakim ciągu dróg znajdzie się dana obwodnica - dodał. W programie znajdą się obwodnice m.in. dla Bydgoszczy, Białegostoku, Warszawy.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Andrzej Adamczyk o planie na kolejną kadencję: powstanie co najmniej 100 obwodnic

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

Rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 08.10.2019

Godzina emisji: 11.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata dnia. "100 obwodnic" - nowe hasło programowe PiS

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 18:57
Na konwencji w Olsztynie Jarosław Kaczyński zapowiedział, że obóz rządzący w przyszłej kadencji będzie chciał inwestować między innymi w infrastrukturę drogową, w tym w obwodnice miast. O propozycjach lidera PiS w środowej "Debacie dnia" dyskutowali Piotr Grzybowski (Radio Warszawa) i Adam Buła ("Polska The Times").
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sto obwodnic". Adrian Furgalski: wyprowadzą duży ruch z miast i poprawią bezpieczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 13:12
- Budowy obwodnic nigdy dość. Dlatego, że wyprowadzając duży ruch z miast, przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Adrian Furgalski, wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.
rozwiń zwiń