X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Janusz Cieszyński: chcemy, aby kompleksowość świadczeń zmieniała się na lepsze

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 17:26
- Wniosek w raporcie NIK nie wytrzymuje konfrontacji z rzeczywistością. To nie przypadek, że w dniu ukazania się raportu, który ma uderzyć w rząd PiS okazuje się, że autor raportu Krzysztof Kwiatkowski będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej do europarlamentu. - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia. 
Audio
  • 21.08.2019 Janusz Cieszyński o raporcie NIK dot. ochrony służby zdrowia
Janusz Cieszyński
Janusz CieszyńskiFoto: PR24/AK

Gość PR 24 odniósł się do raportu Najwyższej Izby Kontroli w sprawie systemu ochrony zdrowia. Wynika z niego, iż wprowadzone przez rząd PiS reformy nie poskutkowały zarówno znaczącą poprawą sytuacji chorych, jak i poprawą sytuacji finansowej polskich szpitali.

Pielęgniarki wracają do zawodu

- Warto pamiętać, że zadłużenie nawet jeśli rosło, to w odniesieniu do PKB relatywnie wcale nie wzrosło. Sytuacja ta opisywana przez NIK jest naszym zdaniem opisana jednostronnie - tłumaczył wiceminister.

- Najważniejsze są tu wynagrodzenia pielęgniarek. Odeszliśmy od formuły, wg której środki trafiały do położnych przez dyrektora szpitala, ale określiliśmy jasną formułę wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatki dla pielęgniarek. Udało nam się doprowadzić do tego, że osoby które uznały zawód pielęgniarki za mało opłacalny, dziś do niego wróciły - dodał.

dziecko szpital.jpg
Rodzic w szpitalu z dzieckiem bezpłatnie. Wchodzą w życie nowe przepisy

Lepsza współpraca - lepsze wyniki

- Chcemy, aby kompleksowość świadczeń zmieniała się na lepsze. Przykładowo do operacji usuwania zaćmy udało się o 60% skrócić kolejki i teraz w ciągu 2-3 miesięcy można przeprowadzić ten zabieg. Dodatkowo po zabiegu jest wizyta kontrolna i chcemy w podobny sposób obsługiwać podobne przypadki pacjentów. Liczymy na to, że sytuacja będzie się systematycznie poprawiać. Tam, gdzie mamy lepszą współpracę z samorządem, mamy lepsze wyniki - powiedział Janusz Cieszyński.

Zauważył on również, że rząd przeznaczył dodatkowe środki na ochronę zdrowia. - W tej kadencji parlamentu udało się zwiększyć nakłady na system zdrowia i po raz pierwszy przekroczą one 100 mld złotych rocznie. Nasi poprzednicy przeznaczali na to ok. 24 mld złotych mniej - podkreślił.

Więcej w nagraniu. 

Rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

PR24/pkr

____________________ 

Data emisji: 21.08.2019

Godzina emisji: 16:33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak