X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Wanda Buk: absolutnie nie powinniśmy obawiać się technologii 5G

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 17:30
- Jeżeli obawiamy się technologii 5G, to tak samo powinniśmy sceptycznie podchodzić do sieci 4G i 3G, ponieważ wszystkie te technologie korzystają z tych samych zjawisk fizycznych - powiedziała w Polskim Radiu 24 Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock, Healthy TechSTUDIO

Technologia 5G uważana jest za rewolucję w łączności bezprzewodowej. Według wskazań Komisji Europejskiej do przyszłego roku sieć 5G ma być dostępna na zasadach komercyjnych w przypadku co najmniej jednego dużego miasta w każdym kraju członkowskim. Pięć lat później siecią ma być pokryta cała Unia Europejska. Pojawiają się się opinie, że promieniowanie generowane przez 5G może być szkodliwe dla zdrowia.

Czytaj więcej
zdjęcie ilustracyjne.jpg
Sieć 5G w krajach Unii Europejskiej

Wanda Buk zauważyła jednak, że sieć 5G podobnie jak inne wcześniejsze technologie korzysta z pola elektromagnetycznego i fal radiowych. - Tutaj żadnego przełomu nie ma i nikt nie odkrył Ameryki. Technologię 5G od tej 4G różni tylko i wyłącznie inna architektura sieci - zaznaczyła ekspertka. Wiceminister cyfryzacji obrazując różnicę między sieciami porównała tę technologię do światła. - Technologia 4G to byłby jeden reflektor, który bardzo silnie emituje światło, natomiast sieć 5G to byłoby kilkanaście małych żaróweczek, które słabiej świecą, ale i tak mają bardzo dobre pokrycie - dodała.

Gość PR24 podkreśliła również, że technologii 5G samej w sobie nie powinniśmy się obawiać. - W świecie nauki budzi wątpliwości wpływ pola elektromagnetycznego na organizmy żywe. Naukowcy uzgodnili jednak, że pole elektromagnetyczne i fale na częstotliwościach radiowych nie wywołują negatywnych skutków zdrowotnych. Ustalono tylko, że bardzo nieznacznie może ono podwyższać temperaturę ciała - informowała Wanda Buk.

Czytaj więcej
5G1200.jpg
Sieć 5G. Maszyny, które będą "myśleć" samodzielnie

Audycję prowadziła Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 24.07.2019

Godzina emisji: 16.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy sieć 5G stanowi zagrożenie dla zdrowia?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2019 07:45
– Niektórzy ludzie myślą i straszą innych, że 5G wpędzi nas do grobu. Nie wiem, dlaczego akurat ona, a nie wcześniejsze 3G czy 4G – mówi dr Tomasz Rożek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy należy się obawiać 5G?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 22:00
Nadchodzi technologia 5G, która będzie rewolucją w świecie łączności bezprzewodowej. Dlaczego budzi tyle kontrowersji?
rozwiń zwiń