X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Konstanty Radziwiłł (PiS): Narodowa Strategia Onkologiczna realizacją trendu obowiązujacego na świecie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 16:54
– Ustawa dotycząca Narodowej Strategii Onkologicznej jest zapowiedzią dobrej i korzystnej zmiany dla pacjentów, ale również dla wszystkich Polaków – powiedział Konstanty Radziwiłł, senator Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydat w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Były minister zdrowia odniósł się w ten sposób do dokumentu podpisanego przez prezydenta Andrzeja Dudę.
Audio
  • 21.05.19 Konstanty Radziwiłł: musimy zapewnić chorym i ich rodzinom porządną, dobrze opłaconą, nowoczesną i przyjazną opiekę paliatywną.
Konstanty Radziwiłł
Konstanty RadziwiłłFoto: PR24

Celem ustawy jest stworzenie ram prawnych umożliwiających opracowanie i przyjęcie strategii. NOS ma wytyczyć kierunki rozwoju poszczególnych obszarów systemu opieki onkologicznej i obszarów wspierających onkologię. Dzięki niej ma również obniżyć się zachorowalność na choroby nowotworowe, umieralność z powodu tych schorzeń oraz poprawić jakości życia chorych i ich rodzin.

– Ustawa nie tylko umożliwi, ale wręcz nałoży obowiązek na ministra zdrowia oraz rząd, by przyjąć Narodową Strategię Onkologiczną. To również realizacja trendu, który obowiązuje w zdrowiu publicznym na świecie. Niezwykle ważne, że NOS ma być dokumentem rządowym, a więc podpisanym przez premiera. Dzięki temu nie tylko minister zdrowia, ale również szefowie pozostałych resortów będą się identyfikować ze strategią – wskazał Konstanty Radziwiłł.

Gość Polskiego Radia 24 dodał, że podpisana przez prezydenta ustawa jest zapowiedzią dobrej i korzystnej zmiany dla pacjentów, ale również dla wszystkich Polaków. – W NOS chodzi o odpowiednie zajęcie się osobami chorymi, a także o podejmowanie działań, które będą zapobiegały zachorowaniom na nowotwory – podkreślił były minister zdrowia.

Zdaniem Konstantego Radziwłła współcześnie "jesteśmy ofiarami własnego sukcesu". Jak zauważył senator, schorzenia nowotworowe są domeną starości. Im dłużej żyjemy, tym większe jest ryzyko, że zachorujemy. Poprzez odpowiedni styl życia można jednak spowodować, że ryzyko to będzie mniejsze.

– Ważną sprawą jest także podejmowanie takich działań, które polegają na bardzo wczesnym wykryciu nowotworu na etapie, gdy jest on jeszcze całkowicie wyleczalny. Należy informować, namawiać i zachęcać ludzi do tego, by angażowali się w bardzo proste czynności, które pomogą zapobiec rozwojowi choroby – podkreślił.           

Z Konstantym Radziwiłłem w audycji "Sztuka słuchania ekstra" rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

PAP/Polskie Radio 24/db

-----------------------------------

Data emisji: 21.05.2019

Godzina emisji: 15.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak w Polsce wygląda sytuacja związana z transplantacjami nerek?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 21:45
Na zachodzie 40 proc. przeszczepów nerek pochodzi od żywych dawców. W Polsce to wciąż niewielki procent. Przeszczepianie nerek od żywych dawców jest nadal piętą achillesową naszej transplantologii - ocenił dyrektor Instytutu Transplantologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Artur Kwiatkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent podpisał ustawę o Narodowej Strategii Onkologicznej

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 13:21
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Narodowej Strategii Onkologicznej. Uroczystość odbyła się w warszawskim Centrum Onkologii - Instytucie imienia Marii Skłodowskiej-Curie. Celem ustawy jest stworzenie ram prawnych umożliwiających opracowanie i przyjęcie strategii.
rozwiń zwiń