X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sztuka słuchania. Taśmy "GW" bomba, czy kapiszon? Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 12:50
W tym tygodniu Gazeta Wyborcza opublikowała stenogram rozmowy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem. Do tej publikacji na antenie Polskiego Radia 24 odnosili się politycy: Jacek Sasin (PiS), Kamil Borotniczuk (Porozumienie), Paweł Bejda (PSL) i Sławomir Potapowicz (Nowoczesna).
Audio
  • 02.02.19 Sztuka słuchania. Politycy o taśmach Gazety Wyborczej
Okładka Gazety Wyborczej
Okładka "Gazety Wyborczej"Foto: PR

Opublikowany stenogram dotyczy planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. Według artykułu "GW" projekt budowy został wstrzymany ze względu na sprzeciw władz Warszawy i kampanię działacza ruchów miejskich Jana Śpiewaka. Dziennik podał też, że bank Pekao SA zgodził się udzielić kredytu w wysokości 300 mln euro na budowę obiektów.

Czytaj więcej
pap_20181206_0NS.jpg
Beata Mazurek: przeprosiny Gazeta.pl nie wypełniają wezwania przedsądowego

- Dziennikarze Gazety Wyborczej najzwyczajniej w świecie przegrzali. Zbudowali napiętą narrację, że ja sam zastanawiałem się do czego niesamowitego oni dotarli - powiedział Kamil Bortniczuk. Polityk stwierdził też, iż "ich publikacja utwierdziła go w przekonaniu, że uczciwy człowiek nawet, gdy jest nagrywany wbrew woli, to działa w zgodzie z własnym sumieniem i mówi prawdę w dobrym stylu. - Kolejne ujawniane nagrania z Jarosławem Kaczyńskim tylko to potwierdzają - dodał.

Sławomir Potapowicz zaprotestował mówieniu, że "taśmy Jarosława Kaczyńskiego są kapiszonem". - Jest to solidnie przygotowany materiał, który pokazuje pewne nieodpowiednie mechanizmy. Coś takiego nigdy nie powinno mieć miejsca w życiu publicznym - stwierdził poseł Nowoczesnej. Gość programu przypomniał, że "w Polsce mamy formułę finansowania partii politycznych z budżetu państwa". - Jest tak, aby ugrupowania polityczne nie przyjmowały funduszy z zewnątrz i nie prowadziły własnej działalności gospodarczej - zauważył polityk.

Czytaj więcej
agora1200.jpg
Co naprawdę powiedział Jarosław Kaczyński? Podsumowanie

- Na podstawie opublikowanych wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego nie można mówić o żadnym łamaniu prawa. Czystość finansową Prawa i Sprawiedliwości potwierdzają również coroczne sprawozdania Państwowej Komisji Wyborczej. Zamknijmy więc ten wątek, bo tu nie ma pola do dyskusji - podkreślił Jacek Sasin. Minister stwierdził, że "po opublikowanych taśmach jest dumny z członkostwa w PiS, którego liderem jest człowiek o kryształowej uczciwości". - Stoi on zawsze na gruncie prawa, a w dodatku świetnie orientuje się w świecie biznesu - ocenił poseł.

Paweł Bejda zaznaczył, że Jarosław Kaczyński jest bardzo dobrym politykiem. - Miał on nieskazitelny obraz człowieka, któremu nie chodzi o pieniądze i który dba o interesy kraju - komentował poseł PSL. Polityk zaznaczył, że "w jego opinii - wbrew wcześniejszemu wizerunkowi prezesa PiS - Jarosław Kaczyński zrepolonizował bank PKO SA, ponieważ chciał za jego pomocą finansować wartą 1,3 mld złotych inwestycję przy ulicy Srebrnej". - Należy jednak zadać pytanie, czy Jarosław Kaczyński powinien prowadzić tego typu rozmowy biznesowe - powiedział gość programu.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Gospodarzem programu była Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Polskie Radio 24/jp

----------------------------------------

Data emisji: 02.02.19 

Godzina emisji: 11.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Śpiewak: moralne i dziennikarskie bankructwo Lisa i jego akolitów

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 17:37
- "Cyngiel PiS", "siedzi mentalne i politycznie w kieszeni PiSu" to tylko kilka z inwektyw, którymi obrzucał mnie @lis_tomasz. Dzisiajsze taśmy pokazują moralne i dziennikarskie bankructwo Lisa i jego akolitów, którzy stali się jedynie janczarami PO w wojnie polsko-polskiej - napisał we wtorek na Twitterze lider stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Jan Śpiewak. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politycy komentują sprawę artykułów w "GW" dot. nagrań szefa PiS

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 11:29
Goście "Śniadania w Trójce" mówili o nagraniach zawierających m.in. wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. W dyskusji poruszony został wątek przedsądowego wezwania, które pełnomocnik prezesa Prawa i Sprawiedliwości wysłał do Agory. Jarosław Kaczyński domaga się przeprosin za cykl artykułów poświęconych planom budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna.
rozwiń zwiń