more_horiz

Jacek Sasin: trzeba zadać pytania Donaldowi Tuskowi odnośnie propozycji, jaką złożył mu Władimir Putin

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 15:34
- Jeden z polityków opozycji mówił, że przedstawiciele państwa polskiego, spotykając się z wicepremierem Salvinim czynią tak, jakby zawierali pakt z Mussolinim. Chciałem więc zapytać, czy spotykanie się z Angelą Merkel jest tym samym, co spotykanie się z Adolfem Hitlerem?  - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów i poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 10.01.19 Jacek Sasin: trzeba zadać pytania Donaldowi Tuskowi odnośnie propozycji, jaką złożył mu Władimir Putin
Jacek Sasin
Jacek SasinFoto: PR24

Matteo Salvini, wicepremier Włoch, spotkał się w środę z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim, premierem Mateuszem Morawieckim oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji Joachimem Brudzińskim. Politycy prowadzili rozmowy na temat współpracy przed wyborami do europarlamentu.

- Jestem zdziwiony emocjami, które towarzyszą wizycie Matteo Salviniego w Polsce. Jest to przecież najpopularniejszy włoski polityk, a Włochy są jednym z najważniejszych krajów w Unii Europejskiej i trzecią gospodarką Wspólnoty. To normalna rzecz, że politycy odwiedzają kraje zaprzyjaźnione, z którymi łączą ich wspólne interesy - mówił Jacek Sasin.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów odniósł się także do publikacji książki Radosława Sikorskiego, w której mowa jest o propozycji Władimira Putina wobec Donalda Tuska. Prezydent Federacji Rosyjskiej miał w 2009 roku zaproponować ówczesnemu premierowi Polski rozbiór Ukrainy: - Trzeba zadać pytania Donaldowi Tuskowi, w jaki sposób zareagował on na tę propozycję? Czy poinformował rząd Ukrainy o śmiertelnym zagrożeniu, jakie zawisło nad integralnością i niezawisłością tego kraju? Czy poinformował naszych sojuszników z NATO? Czy też milczał i dał tym samym Władimirowi Putinowi przyzwolenie na dokonanie tego rozbioru - pytał polityk PiS.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

PR24

_____________

Data emisji: 10.01.19

Godzina emisji: 14:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak