X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Sztuka Słuchania". Polityczne echa rozłamu w Nowoczesnej

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 13:24
Co dalej z Nowoczesną? Jakie będą dalsze losy partii po zmianach barw klubowych ośmiu posłów na rzecz Platformy Obywatelskiej? Na te pytania na antenie Polskiego Radia 24 próbowali odpowiedzieć politycy: Ryszard Czarnecki (Prawo i Sprawiedliwość), Sławomir Potapowicz (Nowoczesna), Urszula Pasławska (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Audio
  • 08.12.18 Sztuka słuchania. Ryszard Czarnecki (Prawo i Sprawiedliwość), Sławomir Potapowicz (Nowoczesna), Urszula Pasławska (Polskie Stronnictwo Ludowe) o rozłamie w Nowoczesnej
PO
POFoto: PAP/Jakub Kamiński

W środę klub parlamentarny PO zmienił nazwę na Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Do klubu dołączyło osiem osób: siedmioro dotychczasowych posłów Nowoczesnej, w tym szefowa klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz, a także Piotr Misiło, który został w ostatni piątek wyrzucony z Nowoczesnej. Oznacza to, że klub Nowoczesnej w Sejmie przestał istnieć i stał się kołem.

Czytaj więcej
Marcin Święcicki IMG_5460 1200.jpg
Marcin Święcicki: Kamila Gasiuk-Pihowicz miała bardzo dobrą pozycję w Nowoczesnej

- Sytuacja w Nowoczesnej po odejściu siedmiu posłów na pewno nie jest komfortowa. Naszą intencją było pogłębianie współpracy w ramach Koalicji Obywatelskiej, natomiast część naszych kolegów uznała, że ich ścieżka powinna wyglądać inaczej - zauważył Sławomir Potapowicz. Gość programu stwierdził, że "ten ruch będzie miał bardzo duży wpływ na przyszłość całej Koalicji Obywatelskiej". - Mam mniej pretensji do samej PO, a więcej do naszych byłych klubowych kolegów i koleżanek, którzy podjęli takie działania. Kamila Gasiuk- Pihowicz w zeszłym tygodniu została wyznaczona na jedną z osób, która ma podjąć negocjacje z PO na temat przyszłości Koalicji Obywatelskiej. Gdyby być złośliwym, to można powiedzieć, że wynegocjowała, szkoda tylko, że zapomniała o tych wszystkich, którzy wiązali z nią duże nadzieje w ramach Nowoczesnej - zaznaczył gość programu.

Ryszard Czarnecki stwierdził, że "nie ma satysfakcji z sytuacji w Nowoczesnej". - Dla Polski dobra jest merytoryczna opozycja, która wytyka błędy, zgłasza konkretne projekty ustaw, monitoruje prace rządu - punktował polityk PiS. Gość programu ocenił, że "cała ta sytuacja wygląda dosyć niepoważnie i kabaretowo". - Mam nawet nutę współczują dla Katarzyny Lubnauer, która została nikczemnie oszukana. Można zażartować, że w dni parzyste opozycja się jednoczy, a w nieparzyste dzieli. Nowoczesna jest jednak słusznie oburzona, bo numer, który został im wycięty jest bardzo nie w porządku - dodał.

Czytaj więcej
meysztowicz1200.jpg
Jerzy Meysztowicz: dokonano rozbioru Nowoczesnej

- Życzę Nowoczesnej uratowania klubu poselskiego. Od samego początku mówiliśmy jednak, że nie wstąpimy do Koalicji Obywatelskiej. Taką decyzję podjęliśmy już ponad miesiąc temu i nie jest to kwestia wydarzeń ostatnich kilku dni - informowała Urszula Pasławska. Posłanka PSL dodała, że jej ugrupowanie nie wyklucza jednak pewnej współpracy w prodemokratycznym bloku w wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Sytuacja rozbicia klubu Nowoczesnej nam na pewno decyzji o współpracy nie ułatwiła - punktowała gość programu.  

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Polskie Radio 24/jp

------------------------

Data emisji: 08.12.2018

Godzina emisji: 11.06

    

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowoczesna się sypie. Kto spłaci jej dług, gdy dojdzie do likwidacji partii?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 13:39
Nowoczesna jest na skraju upadku. Straciła klub. Nie ma też pieniędzy na spłatę milionowych długów. Kto za nie zapłaci, gdy partia zostanie zlikwidowana? - Odpowiedzialność spadłaby na tych, którzy udzielili usługi oraz na ówczesnego pełnomocnika (Michała Pihowicza - przyp. red. ) - mówi nam obecny skarbnik Nowoczesnej Mirosław Pampuch. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Kukiz: nikt z Kukiz'15 nie będzie chciał przejść do Nowoczesnej

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 17:02
- Nikt z Kukiz’15 nie będzie chciał przejść do Nowoczesnej – tak Paweł Kukiz odniósł się do wypowiedzi Katarzyny Lubnauer, która w RMF FM oświadczyła, że jej partia prowadziła rozmowy z ruchem ws. „wypożyczenia posła”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apel Katarzyny Lubnauer: stwórzmy szeroką koalicję, by odsunąć PiS od władzy

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 12:08
- Apeluję do liderów wszystkich partii opozycyjnych, w szczególności Polskiego Stronnictwa Ludowego i Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz do twórców nowej lewicy i dotychczasowych partnerów: stwórzmy szeroką koalicję, żeby odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy - mówiła w sobotę Katarzyna Lubnauer podczas obrad Rady Krajowej Nowoczesnej.
rozwiń zwiń