more_horiz

Marek Sawicki: na wybory powinniśmy iść pod własnym szyldem

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 21:47
- Dla mnie wielką wartością jest nazwa stronnictwa ludowego i podtrzymanie tej nazwy w elektoracie PSL-u - powiedział w audycji "Sztuka słuchania ekstra" poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, były minister rolnictwa, Marek Sawicki.
Audio
Marek Sawicki, poseł PSL
Marek Sawicki, poseł PSLFoto: Jedynka

W przyszłym roku Polacy będą udawać się do urn wyborczych dwukrotnie: wiosną wybiorą europosłów, a jesienią - posłów i senatorów polskiego parlamentu.

- Uważam, że Polskie Stronnictwo Ludowe w wyborach do Europarlamentu, ale także w wyborach parlamentarnych, powinno iść pod własnym szyldem, ale zapraszając na swoje listy polityków konserwatywnych - także polityków związanych szerzej z ruchem ludowym. Myślę tu zarówno o byłej Samoobronie jak i o Porozumieniu Ludowym czy SKL-u. Taka lista daje szansę na to, że jesteśmy w stanie uzyskać samodzielnie kilku europosłów - powiedział Marek Sawicki.

- Oczywiście są takie głosy, że jakieś porozumienie czy większa koalicja mogą dać większą szansę na zdobycie mandatów, ale dla mnie wielką wartością jest nazwa stronnictwa ludowego i podtrzymanie tej nazwy w elektoracie PSL-u. Gdyby Platforma Obywatelska zgodziła się na pójście na wybory do unijnego parlamentu pod szyldem Europejskiej Partii Ludowej, to coś takiego mógłbym rozważyć – dodał poseł.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Polskie Radio 24/bartos

------------------------

Data emisji: 05.12.2018

Godzina emisji: 21.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Sawicki: PiS stanowi prawo w sposób niechlujny. To kpina z wyborców

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 09:39
- To, że mieliśmy już do czynienia z siedmioma nowelizacjami ustawy o Sądzie Najwyższym, a PiS zapowiada kolejne, jest kpiną z wyborców i parlamentaryzmu – stwierdził w programie "Sygnały dnia" Marek Sawicki, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koalicja Obywatelska zawarła porozumienie z PSL ws. koalicji rządzącej w sejmiku pomorskim

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 13:03
Koalicja Obywatelska zawarła w poniedziałek porozumienie z PSL ws. koalicji rządzącej w sejmiku pomorskim. W poniedziałek rozpoczęła się sesja sejmiku pomorskiego, na którym ma być wybrany marszałek Mieczysław Struk (KO), obecnie pełniący tę funkcję.
rozwiń zwiń