X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Janusz Szewczak: zamknięcie tegorocznego budżetu zapowiada się sensacyjnie pozytywnie

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 21:53
– Deficyt na ten rok był planowany na 41,5 mld złotych, a może okazać się, że wyniesie 20 mld. Ponadto zapowiada się, że dochody podatkowe, mimo, że w zeszłym roku były znacząco wyższe, to teraz mogą być jeszcze o 20 mld większe – powiedział Janusz Szewczak, ekonomista oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości. W Polskim Radiu 24 rozmowa o bieżącej sytuacji państwowego budżetu oraz o perspektywach na najbliższe miesiące.
Audio
  • 7.11.18 Janusz Szewczak: „Wskaźniki dla polskiego budżetu są fantastyczne (…)”.
Janusz Szewczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości
Janusz Szewczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości Foto: PR24/MS

Janusz Szewczak dodał, że jeżeli od ewentualnych 20 mld deficytu odjąć tzw. koszty stałe, które dotyczą długu publicznego, corocznie wynoszącego ok. 30 mld złotych, to może okazać się, że budżet państwa będzie miał tzw. nadwyżkę pierwotną.

– Po 1989 roku takiej sytuacji jeszcze nie było. Blisko tego poziomu było w latach 2005-2006, gdy pierwszy raz Prawo i Sprawiedliwość rządziło w Polsce. W kolejnych latach mieliśmy do czynienia z gigantycznymi deficytami. Byłoby to coś fenomenalnego. Warto również wspomnieć o wzroście gospodarczym wynoszącym ok. 5 proc. PKB. To fantastyczny wynik w skali Europy – wskazał wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy przewiduje, że deficyt sektora finansów publicznych Polski może wynieść 0,3 proc. Janusz Szewczak podkreślił, że realnie może on ugruntować się na poziomie 0,5-0,9 proc. Jednak w porównaniu do największych gospodarek naszego kontynentu byłby to i tak świetny wynik. – Francja ma prawie 3 proc., również Hiszpania i Włochy oscylują w przedziale 2,5-3 proc. Koalicja PO-PSL mogła o takich wynikach, jakie przepowiadane są dla naszego kraju, mogła tylko pomarzyć. Tym bardziej, że to wszystko dzieje się przy gigantycznym programie socjalnym – podkreślił parlamentarzysta.

Ukrócenie przestępczych procederów związanych z przemytem paliw, karuzelami VAT-owskimi, a także hazardem. To wszystko, zdaniem Janusza Szewczaka, w dużej mierze przyczyniło się do tak dobrej kondycji państwowego budżetu.

W rozmowie gość Polskiego Radia 24 odniósł się m.in. również do decyzji prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, która zakazała organizacji Marszu Niepodległości w dniu 11 listopada. – To naruszenie polskiej konstytucji, prowokacja i kompromitacja profesora prawa, jakim jest pani Gronkiewicz-Waltz – dodał polityk.

Audycję „Sztuka Słuchania Ekstra” prowadziła Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

Polskie Radio 24/db

---------------------------

Data emisji: 7.11.2018

Godzina emisji: 21.37


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Kwieciński: Cały świat zazdrości nam rozwoju gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 18:34
– Skupiamy się przede wszystkim na wzroście naszej gospodarki, a także na tym, by była ona coraz bardziej konkurencyjna – powiedział w audycji „Przekładaniec Jachowicza” Jerzy Kwieciński. Minister inwestycji i rozwoju mówił w Polskim Radiu 24 o założeniach polityki gospodarczej rządu, a także o jej wpływie i znaczeniu dla życia obywateli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd przyjął projekt budżetu na 2019 r. z rekordowo niskim deficytem

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 21:00
Jak zapewnił premier Mateusz Morawiecki, wpisuje się on w politykę społeczną i inwestycyjną. Minister finansów Teresa Czerwińska dodała, że przyszłoroczny deficyt planowany w projekcie budżetu będzie rekordowo niski.
rozwiń zwiń