X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jerzy Grzegorzewski - wspomnienie

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2020 22:29
9 kwietnia minęła 15. rocznica śmierci reżysera, scenografa, jednego z największych powojennych wizjonerów polskiego teatru - Jerzego Grzegorzewskiego. W audycji "DOMAGAŁAsięTEATRU" wspominali go jego aktorzy: Jerzy Radziwiłowicz i Wojciech Malajkat.
Audio
  • J. Radziwiłowicz i W. Malajkat we wspomnieniach o J. Grzegorzewskim ("Domagała się teatru")
Jerzy Grzegorzewski
Jerzy GrzegorzewskiFoto: PAP/Andrzej Rybczynski

- Jerzego Grzegorzewskiego poznałem podczas pracy przy "Weselu" w Starym Teatrze w Krakowie, chyba w 1977 roku. Było to spotkanie niezwykłe, gdyż najpierw trzeba było zrozumieć teatralny język, który on proponował, co zajmowało trochę czasu - wspominał Jerzy Radziwiłowicz. Jak dodał - zanurzał się w świecie Grzegorzewskiego z wielką przyjemnością.

ginczanka proba spektakl free 1200.jpg
"Ginczanka. Przepis na prostotę życia" w reż. Anny Gryszkówny w Teatrze Łaźnia Nowa

Wojciech Malajkat, z kolei wspominał, że z Jerzym Grzegorzewskim spotkał się zaraz po szkole, gdy trafił do obsady "Dziadów" w warszawskim Teatrze Studio. - Było to niezwykłe przeżycie, rodzaj zanurzenia w rzeczywistość, która porażała. Wyobraźnia, poczucie humoru Grzegorzewskiego oraz inspiracje, tak charakterystyczne dla jego teatralnej pracy, były dla mnie odkryciem, którego nigdy nie zapomnę - dodał aktor.

Jerzy Radziwiłowicz podkreślił, że dopóki powstawał spektakl, działo się coś, co można określić przymiotnikiem "fascynujące". - Jurek nie wiedział do końca, jaki będzie finał jego spektaklu, a my z nieukrywanym zainteresowaniem czekaliśmy, aż się to wszystko wykrystalizuje - dodał Wojciech Malajkat.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

***

Audycja: "DOMAGAŁAsięTEATRU"

Prowadzący: Tomasz Domagała

Goście: Jerzy Radziwiłowicz i Wojciech Malajkat

Data emisji: 11.04.2020

Godzina emisji: 22.06


PR24/jj

Czytaj także

Wojciech Malajkat: teatr jest od tego, żeby się w nim przeglądać

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 16:54
- I to we wszystkich wymiarach: w smutku, radości, pasji, nienawiści, zazdrości. Tak, by widzowie mogli wrócić do domu oczyszczeni i jeszcze raz się nad tym wszystkim zastanowić - mówi Wojciech Malajkat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia aktorskie. Konsultuj się online

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 15:01
Część uczniów przygotowuje się do matury, która do im przepustkę na studia. Jednak niektórych z nich czeka egzamin specjalistyczny. Wykładowcy filii Akademii Teatralnej wyciągają pomocną dłoń i udzielają konsultacji online. 
rozwiń zwiń