X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Festiwal Czterech Kultur w Łodzi - teatralne współistnienie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 23:52
- W różnych miejscach będą grane przedstawienia, prezentowane wystawy i koncerty. Tak, żeby cała Łódź stała się stolicą wszech kultur - mówiła w Polskim Radiu 24 Agata Duda-Gracz, reżyser i kuratorka części teatralnej X Festiwalu Łódź Czterech Kultur. 
Audio
  • 31.08.19 DomagałasięTeatru: X Festiwalu Łódź Czterech Kultur
Agata Duda-Gracz
Agata Duda-Gracz Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Od 6 do 14 września odbędzie się X Festiwal Łódź Czterech Kultur. - To wydarzenie interdyscyplinarne, które łączy wydarzenia plastyczne, muzyczne i teatralne.  Opiera się na idei myślenia o Łodzi, która była myła miejscem życia Polaków, Niemców, Żydów i Rosjan. Stąd też piękne hasło tegorocznej edycji - Współistnienie. Współistnienie na wszystkich poziomach: ludzkim, wyznaniowym, obyczajowym, kulturowym, światopoglądowym. Ten festiwal ma za zadanie łączyć, a nie dzielić - tłumaczyła Agata Duda-Gracz, która odpowiada za program teatralny festiwalu. 

Zaproszenie reżyserki przyjęły Sardegna Teatro i Compagnia Teatropersona, które pokażą Makbeta w języku sardyńskim, ale w klasycznej elżbietańskiej realizacji, a także krakowski Teatr Ludowy z Hańbą, poznański Teatr Nowy z Amboną Ludu oraz wrocławski Teatr Układ Formalny z przedstawieniem Spólnota. Sekcja teatralna to aż trzy premiery. Magdalena Kumorek w swoim monodramie Madaleine zabierze publiczność w niezwykle osobistą muzyczną podróż do pełnego emocji świata kobiet, Mariusz Zaniewski wyreżyseruje Dzza/Przyszłość boli tylko raz – spektakl, w którym przygląda się zagrożeniom współczesności, bohaterami swojego tekstu czyniąc dzieci. W pełni autorska będzie również propozycja samej Agaty Dudy-Gracz: Ustawienia ze świętymi, czyli rozmowy obrazów.

Również Teatr Lalek Arlekin przygotowuje na festiwal premierę. Zapisani w reżyserii Joanny Gerigk, specjalizującej się w realizacji tekstów opartych na faktach, za punkt wyjścia obiorą książkę Płonące świece Belli Chagall. Dla najmłodszych plenerową prezentację Piotrusia Pana ma Teatr Pinokio, który przedstawieniem w cyrkowym namiocie w Parku Ocalałych zakończy swój wakacyjny wędrowny cykl.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem audycji "DomagałasięTeatru" był Tomasz Domagała.

Data emisji: 31.08

Godzina emisji: 22.06

PR24

Zobacz więcej na temat: Łódź TEATR Agata Duda-Gracz

Czytaj także

Międzynarodowy Festiwal Trans/Misje – Wschód Sztuki w Rzeszowie

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2019 08:02
Od 22 do 25 sierpnia w Rzeszowie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Trans/Misje – Wschód Sztuki. Tegoroczna edycja, w której udział wezmą artyści z Gruzji, Litwy, Ukrainy i Polski, poświęcona będzie głównie – tak jak w zeszłym roku – teatrowi. O szczegółach wydarzenia mówili w audycji "DOMAGAŁAsięTEATRU" Jagoda Skowron, kuratorka festiwalu oraz Jan Nowara, dyrektor Teatru im. Siemaszkowej w Rzeszowie.
rozwiń zwiń