X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Międzynarodowy Festiwal Trans/Misje – Wschód Sztuki w Rzeszowie

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2019 08:02
Od 22 do 25 sierpnia w Rzeszowie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Trans/Misje – Wschód Sztuki. Tegoroczna edycja, w której udział wezmą artyści z Gruzji, Litwy, Ukrainy i Polski, poświęcona będzie głównie – tak jak w zeszłym roku – teatrowi. O szczegółach wydarzenia mówili w audycji "DOMAGAŁAsięTEATRU" Jagoda Skowron, kuratorka festiwalu oraz Jan Nowara, dyrektor Teatru im. Siemaszkowej w Rzeszowie.
Audio
  • 17.08.19 "DOMAGAŁAsięTEATRU" o Międzynarodowym Festiwalu Trans/Misje – Wschód Sztuki w Rzeszowie
Plakat promujący Międzynarodowy Festiwal TransMisje  Wschód Sztuki w Rzeszowie
Plakat promujący Międzynarodowy Festiwal Trans/Misje – Wschód Sztuki w RzeszowieFoto: facebook.com/teatrim.w.siemaszkowej

Festiwal rozpocznie spektakl w reżyserii Tomasza Mana "Kiedy byłem małym chłopcem" o początkach kariery Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout. Poza sztukami teatralnymi widzowie będą mogli wybrać się na koncerty, zobaczyć wystawy zagranicznych artystów, a także wziąć udział w widowisku – "Rabin Maharal i Golem – czyli prawda i śmierć".

sopot_non-fiction1200.jpg
Festiwal Teatralny Sopot Non-Fiction

– Poprzednia odsłona festiwalu rozgrzała emocje miłośników sztuki, od których otrzymaliśmy wiele pochwał. Byli zachwyceni tym, co zaproponowaliśmy w programie wydarzenia. Jeśli chodzi o wspomniane widowisko, które zaprezentuje legendę poznańsko-praską, jest ono jednym z najlepiej zrealizowanych przez Lecha Raczaka. Zostanie zaprezentowane w otoczeniu rzeszowskiego Zamku Lubomirskich – wskazała Jagoda Skowron.

Ideą festiwalu jest kontekst pogranicza geograficznego i kulturowego. Artyści, którzy zaprezentują swój program, postarają się pokazać, jak wiele łączy państwa ze środkowo-wschodniej części Europy. – Chcemy mieszać w naszym repertuarze tak, by czerpał on z różnych źródeł będących jednocześnie wspólnymi dla narodów pogranicza – wyjaśnił Jan Nowara.

Szczegółowy program Międzynarodowego Festiwalu Trans/Misje – Wschód Sztuki w Rzeszowie można znaleźć na stronie Teatru im. Siemaszkowej w Rzeszowie.

Audycję prowadził Tomasz Domagała.

Polskie Radio 24/db

-----------------------------------------

Data emisji: 17.08.2019

Godzina emisji: 22:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Władysław Hasior. Prekursor polskiego pop-artu

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 09:30
Jak sam twierdził, "nigdy nie chorował na nowoczesność". Jeden z najwybitniejszych i najbardziej charakterystycznych polskich twórców współczesnych. Władysław Hasior, prowokujący indywidualista, przyrównywany do Rauschenberga i Warhola, uznawany za prekursora polskiego pop-artu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klub winowajców. Teatr w nurcie "young adult"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2019 16:40
- Gram wariatkę, outsiderkę i dziwaczkę. Michał jest stereotypowym chuliganem. Razem z królową balu, kujonem i sportowcem zostajemy za karę zamknięci w szkole i opowiadamy znaną od lat historię o dorastaniu - mówią o "Klubie winowajców" aktorzy Julia Biesiada i Michał Surma.
rozwiń zwiń