X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Woyzeck" Georga Büchnera w TR Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 07:55
- Będąc czułym na propozycję teatru postanowiłem wziąć się za klasykę. Przeczytałem ten tekst pierwszy raz rok temu i mnie zachwycił - mówił w audycji "DOMAGAŁAsięTEATRU" Grzegorz Jaremko, reżyser spektaklu "Woyzeck" wg. dramatu Georga Büchnera.
Audio
  • Reżyser Grzegorz Jaremko o spektaklu "Woyzeck" (PR24)
Woyzeck
"Woyzeck"Foto: mat.prasowe/TR Warszawa

Gość Tomasza Domagały podkreślił, że praca nad tekstem Georga Büchnera jest spełnieniem marzeń każdego reżysera. - Büchner też był młody, jak pisał ten tekst - zauważył Grzegorz Jaremko.

A tekst to szczególny. - Fragmentaryczny, w tym sensie dla reżysera jest to pewna wolność, którą może osiągnąć, ponieważ nie ma tego rygoru spełniania jakichś oczekiwań wobec dramatu - mówił reżyser.

Grzegorz Jaremko zaznaczył ponadto, że postać Woyzecka ma dla niego szczególne znaczenie. - To był taki główny katalizator moich poszukiwań męskości - wyznał.

***

Spektakl Woyzeck realizowany jest w ramach konkursu Debiut TR, wspierającego rozwój najciekawszych reżyserów i reżyserek teatralnych młodego pokolenia. Nagroda Debiut TR została powołana w listopadzie 2015 roku w ramach nurtu programowego Młody TR i jest przyznawana co roku na Forum Młodej Reżyserii w Krakowie. Nagrodzeni przez zespół TR studenci i studentki otrzymują zaproszenie do zrealizowania przedstawienia w TR Warszawa w kolejnym sezonie teatralnym.


Audycję " prowadził Tomasz Domagała.

Polskie Radio 24/pkur

--------------------------------------

Data emisji: 8.06.2019

Godzina emisji: 22.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak