X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rok Moniuszkowski: HALKA w reż. Agnieszki Glińskiej w Teatrze Wielkim w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 23:00
- Dążyłyśmy do tego, by opowiedzieć o każdej z nas. Halka nie jest chłopką-górlaką, którą uwiódł panicz i ona z tego powodu oszalała. Tak łatwo się nie szaleje, to nie jest takie proste, nie każdy tak szaleje. Musi się doświadczyć takiego rodzaju samotności i odrzucenia, żeby podstawowa równowaga bólu, cierpienia i normalności życia została tak mocno zachwiana i naruszona - mówiła w Polskim Radiu 24 reżyserka Agnieszka Glińska.    
Audio
  • 15.06.19 Halka (wileńska) Stanisława Moniuszki w Teatrze Wielkim
Halka (wileńska) w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej (plakat spektaklu)
"Halka" (wileńska) w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej (plakat spektaklu) Foto: mat. prom.

8 czerwca, w sali Emila Młynarskiego Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, odbyła się premiera Halki (wileńskiej) Stanisława Moniuszki w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Halka jest operowym debiutem reżyserki. Wileńska wersja Halki powstała jako pierwsza w 1846 roku, na początku kariery operowej Moniuszki, w momencie który uznajemy za początek Polskiej Opery Narodowej.

Rok Moniuszki w Polskim Radiu. Zobacz więcej>>>

Osią dramatu jest główna bohaterka Halka, młoda chłopka, która nawiązuje nieszczęśliwy romans z zamożnym paniczem oraz jej uwikłanie miłosne, które prowadzi ją do miasta, do środowiska wrogiego, a ostatecznie do tragicznego końca. 

- Nie wiem, co to znaczy oszaleć z miłości. Wiem, że Halka chciała czegoś więcej od swojego życia, chciała wyjść ze schematu w który społeczeństwo próbuje ją wtłoczyć. Przekroczyła tę granicę. W związku z tym tamten jej świat całkowicie ją odrzucił, a nowy, do którego aspiruje nigdy jej nie przyjmie. Pozostaje w takiej przestrzeni samotności, kiedy czegoś się pragnie, i strasznie dostaje się po głowie. Nie wiem czy ona oszalała z miłości, czy nie dźwignęła samotności - tłumaczyła Agnieszka Glińska.      

Więcej w nagraniu. 

Gospodarzem audycji był Tomasz Domagała. 

Data emisji: 15.06

Godzina emisji: 22.06

PR24


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak